knee-pain

تماس با ما

مفصل زانو یکی از فعال ترین مفاصل در بدن است . بیشتر فعالیت های بدنی افراد نیازمند استفاده از مفصل زانو است ، به همین دلیل درد جلوی زانو چه در بین جوانان و افراد مسن و چه افراد ورزشکار یا غیر ورزشکار بسیار شایع است. درد زانو ممکن است به شکل های مختلفی احساس شود. در این مقاله به علت ها و درمان احساس سوزش در زانو و سوزن سوزن شدن زانو پرداخته ایم .

[alert type=”info” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left”]

بسیار مهم است که در صورتی که در زانوی خود احساس سوزش دارید، به پزشک متخصص مراجعه کنید چرا که احساس سوزش در زانو می‌تواند نشانه آسیب یا بیماری جدی باشد که نیاز به رسیدگی فوری دارد. رویکرد متخصصین کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی امید رویکرد پلکانی است. ابتدا بیمار توسط پزشک متخصص معاینه دقیق می‌شود و پس از تشخیص علت بیماری برنامه ریزی درمانی برای او انجام می‌شود. درمان از شیوه‌های ساده‌تر مانند ورزش درمانی و فیزیوتراپی آغاز می‌شود. در صورت لزوم درمان‌های پیشرفته‌تر مانند انواع تزریق‌ها مانند تزریق گاز اوزون برای بیمار درنظر گرفته می‌شود. اگر درمان‌های غیرجراحی برای حل مشکل بیمار کافی نباشد متخصصین این کلینیک روش‌های جراحی مناسب را به او پیشنهاد خواهند کرد.

در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی امید انواع روش‌های مدرن برای درمان مشکلات و آسیب‌های اسکلتی عضلانی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۸۸۸۹۸۴۴۰-۰۲۱  و  ۲۲۷۸۰۷۰۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

[/alert]

سوزش ممکن است در نواحی مختلف زانو احساس شود . در برخی موارد فرد در تمام زانوی خود احساس سوزش دارد درحالی که برخی موارد نیز سوزش تنها در ناحیه مشخصی وجود دارد. در اکثر موارد افراد در پشت یا در جلوی زانو خود احساس سوزش میکنند و در موارد کمتری احساس سوزش در دو طرف زانو است. در صورتی که در ناحیه مشخصی از زانوی خود احساس سوز میکنید باید فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید .

علت ها و دلایل

آسیب ها و بیماری های مختلفی میتواند موجب احساس گزگز زانو، سوزش و بی حسی زانو شود. در صورتی که احساس سوزش در ناحیه خاصی از زانو باشد میتواند یک نشانه جدی باشد و شما باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

در صورتی که سوزش زانو در ناحیه پشت زانو حس می شود و شخص سن بالایی دارد احتمالا دلیل آن  آرتروز زانو یا آسیب به غضروف زانو می باشد و در صورتی که شخص اخیرا فعالیت ورزشی شدید داشته است ، دلیل آن می تواند پارگی رباط یا آسیب به زانو بر اثر وارد آوردن فشار زیاد به آن باشد.

در صورتی که داغی زانو در قسمت جلوی زانو حس میشود ، دلیل آن می تواند اختلال در عملکرد کشکک زانو باشد ، در این صورت کشکک زانوی فرد به درستی در جای خود بر روی مفصل زانو حرکت نمیکند.

در صورتی که فرد در کشکک زانوی خود احساس سوزش می کند ، معمولا مشکل بیماری کندروملاسی یا نرمی غضروف کشکک زانو است ، این آسیب در ورزشکاران شایع است اما ممکن است در بین افرادی که (مثلا به واسطه شغل خود) به زانوی خود فشار زیادی می آورند نیز دیده شود.  احساس سوزش در کشکک زانو همچنین می تواند بر اثر آسیب به تاندون کشکک زانو باشد و التهاب آن باشد .

در صورتی که درد در ناحیه خارجی ( کنار ) زانو احساس شود دیلی ان احتمالا سندروم ایلیوتیبیال است . ایلیوتیبیال باند Iliotibial band   ITB یک تاندون بلند و پهن در سطح خارجی ران است. زمانی که این تاندون ملتهب شود می تواند ایجاد احساس سوزش در کناره های زانو کند. سندرم ایلیوتیبیال بیشتر در میان ورزشکاران و خصوصا  دوندگان دیده می شود.

غضروف ها بافت هایی هستند که به مفصل متصل شده اند و باعث نرمی کشکک زانو و حرکت آن می شوند دو نوع غضروف در مفصل زانو وجود دارد غضروف های نرم وغضروف های سخت. قسمت های هلالی، پدهای انعطاف پذیر در ناحیه خارجی و داخلی مفصل زانو وجود دارد، که به آن غضروف های مینیسک زانو گفته می شود. غضروف های براق، نرم و سختی هم درانتهای استخوان های زانو قرار گرفته است که به آنها غضروف های مفصل گفته می شود. شایع‌ترین علائم پارگی مینیسک زانو عبارتند از:

• درد
• سفتی و تورم زانو
• قفل شدگی یا گرفتگی زانو
• احساس خالی کردن زانو
• مشکل در حرکت دادن زانو و محدود شدن دامنه حرکتی آن
 
mh

موارد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که در تشخیص علت داغ شدن زانو و سوزش زانو موثر هستند . در صورتی که اخیرا فعالیت ورزشی داشته اید علت سوزش زانوی شما به احتمال زیاد آسیب به رباط یا غضروف شما است و در صورتی که به واسطه کا شما به زانوی شما فشار زیادی وارد می شود ممکن است به علت استفاده بیش از حد از زانو به آن آسیب وارد شده باشد.

تشخیص

همانطور که گفته شد برای تشخیص دقیق علت زانو لازم است که به پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک متخصص برای تشخیص علت سوزش زانو ابتدا بیمار را معایته فیزیکی می کند و از بیمار درباره فعالیت هایی که اخیرا داشته و هینطور سوابق پزشکی او سوال می کند و در صورت نیاز برای تشخیص دقیق تر انجام آزمایشات رادیوگرافی یا اسکن ام آر آی را تجویز می شکند در موارد خاصی نیز ممکن است نیاز به انجام آزمایش خون باشد.

راه ها و روش های درمان

شیوه درمان سوزش زانو می تواند بسته به علت ایجاد کننده آن متفاوت باشد. بعد از این که پزشک متخصص دلیل احساس سوزش در زانوی شما را تعیین کرد ، یک برنامه درمانی متناسب با شرایط شما تدوین می کند. در ادامه برخی روش های درمانی که معمولا برای درمان سوزن سوزن شدن زانو تجویز می شوند آمده اند :

در موارد سوزش زانو بر اثر آسیب به آن ( مانند آسیب های ورزشی) در ابتدا ( به عنوان اقدام اولیه ) باید به زانو استراحت داد ، روی آن کمپرس سرد قرار داد و زانو را بست و با قرار دادن چیزی در زیر آن زانو را بالا برد و بالاتر از سطح قلب قرار داد . ( متد RICE) . آسیب هایی مانند کشیدگی و پارگی جزئی رباط یا منیسک با روش های درمانی غیر جراحی قابل درمان هستند اما پارگی شدید یا کامل رباط و منیسک زانو برای درمان نیازمند عمل جراحی هستند.

برای درمان آسیب های ناشی از فشار آوردن و استفاده بیش از حد از زانو معمولا در ابتدا ، استراحت کردن به بیمار توصیه می شود، همچنین ممکن است پزشک به شما توصیه کند که برای برطرف کردن مشکلات جا به جایی کشکک زانو و حمایت از مفصل زانو ، از زانو بند طبی مخصوص استفاده کنید. برای درمان التهاب در زانو از داروهای ضد التهاب مانند آسپرین یا ایبوبرفن استفاده می شود.

در مواردی که سوزش زانو بر اثر بیماری آرتروز باشد ، انجام ورزش و حرکات اصلاحی سبک و تزریق کورتیزون در مفصل زانو و همچنین تزریق ژل یا اوزون در مفصل زانو می تواند راه حل بسیار موثری باشد. همچنین ممکن است در این موارد نیز پزشک پوشیدن زانو بند طبی مخصوص را تجویز کند. این زانو بند ها فشار را از روی نواحی آسیب دیده زانو کم میکنند و این فشار را به قسمت های سالم تر زانو منتقل می کنند و از این طریق احساس درد و سوزش در بیمار کاهش میابد.

روش های درمانی زیادی ممکن است برای درمان سوزش زانو ها به کار گرفته شود که انتخاب این روش ها به علت سوزش زانو و محل احساس سوزش ( در پشت زانو ، جلوی زانو و زیر کشکک زانو ، در کناره های زانو یا احساس سوزش در کل مفصل زانو ) بستگی دارد. یاد آوری میکنیم که  قبل از به کار گیری هر روش درمانی یا مصرف دارو برای درمان سوزش زانو به پزشک متخصص باید مراجعه کنید.

مقالات اخیر

مطالب مرتبط

34 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام جناب آقای دکترممنون که اینچنین سایتی رابمنظورراهنمایی وپیگیری بیمارانی که درد زانو دارند و باسئوال و پاسخ جنابعالی ان شاءالله بادرمان درکلینیک حضرتعالی مسیربهبودی وسلامتی زانوهای خودرابازخواهندیافت واینک توضیح مختصردرمورد بیماری زانوهای این حقیر.بنده ۵۸ سال سن دارم وازآنجائیکه بیاد دارم از دوران جوانی تا چندروز پیش به ورزش دوندگی میپردازم.چندروزی است باتوجه به وقفه کوتاه دوهفته ای بدلیل مشغله ای هردو زانوهایم شب ها درخواب سوزش داشته که این موردبنده را نگران نموده تا باجنابعالی مشاوره نمایم.لذا خواهشمنداست بنده را راهنمایی فرمائیدکه علت درد وقفه در ورزش دوندگی است یا چیز دیگری است تا ازنگرانی درآیم.ممنون از ارشادحضرتعالی

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا امید ظهور
   15 اکتبر 2019 4:47 ق.ظ

   سلام ممنون از نظرات شما
   با توجه به سن باید بدانیم آیا بیماری خاص دیگری دارید یا خیر و آیا التهاب و ورم در زانو ها دیده می شود؟

   پاسخ
 • احسان غیبی
  9 اکتبر 2019 6:46 ب.ظ

  سلام بنده جوانی ۳۰ ساله هستم و از ۴سال پیش زانو دردم شروع شده در اواخر بیشتر شده ب دکتر مراجعه کردم گفت کشکک زانوم نرم شده بعد از عکس گفت کمی ارتروز دارم.ولی هیچ دارویی تجویز نکرد جز دیکلوفناک و قرص معده.به نظر شما ممکنه تشخیص دکتر راجب ارتروز بودن مشکل زانوم اشتباه بوده باشه؟ایشون از روی عکس سی تی اسکن همچین تشخیصی دادن

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا امید ظهور
   15 اکتبر 2019 4:45 ق.ظ

   لطفا تصویر عکس رادیوگرافی و سی تی اسکن رو در شماره مشاوره ارسال کنید

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان بابت مطالب مفید سایتنون.
  من دختر ۳۵ساله.متاهل.با قد ۱۶۰ و وزن ۵۷ …مدتی یکسال است که در قسمت بیرونی ران پا و کمر احساس گزگز و سوزش و سوزن سوزن دارم..به مرور کمرم خوب شد ولی پای سمت چپم بدتر شده و پای سمت راستم هم درگیر شده…مدتی است الان زانو هام هم احساس سوزش در اطراف دو سر زانو را دارم.ام از ای انجام دادم ولی راستش نمیدونم دکتر باید کجا برم!!؟؟
  لطفا میشه راهنمایی کنید این درد ها چیه که فقط در هنگام نشستن و خوابیدن شروع میشه و با پیاده روی از بین میبره!
  هیچ گونه تورم و ورمی در پاهام و زانو هام ندارم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   4 ژانویه 2020 7:30 ق.ظ

   لطفا تصویر مدارک پزشکی رو در واتس اپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید تا بتوانم دقیق تر راهنمایی کنم

   پاسخ
 • با سلام من خانمی ۳۷ ساله هستم بنده ۵ سالی میشه که دچار زانو درد شده ام ودر هنگام راه رفتن در زانوی من صدا میکند الان یک ماهی میشود که درد زانوی من خیلی بیشتر شده وغیر قابل تحمل.وبه مدت یک هفته هست که در ناحیه جلوی زانو احساس سوزش میکنم حتی در هنگام خواب لطفا مرا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   4 ژانویه 2020 7:29 ق.ظ

   احتمالا انحراف و نرمی کشکک است که می توان با دارو درمانی و درمان های طبی خاص آن را درمان کرد

   پاسخ
 • سلام من ۴۸ سالمه یه یک شب به اندازه ۲۰ دقیقه دویدم از اون روز پای سمت چپم دردگرفت وقسمت بالای زانوم حالت سوزش داره مخصوصا پای راستم علت چیه رفتم دکتر میگه ارتروز داری باتشکر

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   22 ژانویه 2020 1:00 ب.ظ

   دو عامل می تونه داشته باشه اول اینکه گرفتگی عضله باشد و دوم دیسک کمر که برای نتیجه رسیدن در تشخیص حتما باید معاینه شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  بنده ۳۰ساله هستم و حدود چند ماه هست که در قسمت کشکک زانوم احساس درد دارم طوری که اوایل درد زیادی داشتم ولی جدیدا فقط سوزش احساس میکنم.
  بعد از مراجعه به پزشک و انجام MRI دکتر بهم قرصای غضروف ساز تجویز کردن. ولی بعد از مصرف ۳ماه هنوز سوزش و گاهی درد حس میکنم.
  میخاستم اگه میشه راهنمایی کنید.
  ممنون از شما

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   22 ژانویه 2020 12:51 ب.ظ

   سلام
   با توجه به سن و شرح حالی که شما دادید بهتر است فیزیوتراپی تخصصی انجام شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر من خانومی۴۵ ساله هستم دوماه پیش کمرم قسمت چپ پهلوم بشدت دردمیکردمخصوصاوقتی سرپابودم یک ماه هم هست که دردشدیددرقسمت چپ بالای زانوی چپم احساس دردبی حسی وگزگزمیکنم طوری که به قسمت چپم نمیتونم بخوابم خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   22 ژانویه 2020 12:51 ب.ظ

   با توجه به شرح حال باید اول به تشخیص برسیم که با کمک نوار عصب و عضله این کار رو میشه کرد
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام، من هردو زانویم درد می کرد که به پزشک متخصص مراجعه کردم،که گفتند آرتروز خفیف تامتوسطه،ازطرفی باتردمیل روزی ۳۰دقیقه پیاده روی ساده انجام می دهم ،که با شدت گرفتن دردکنارگذاشتم و علاوه بر درد در هردو زانو و ماهیچه های اطراف زانو بخصوص بالای زانوهایم و سوزش در زانوها و بعضی قسمت های پاوجود دارد. می خواستم من را راهنمایی بفرمائید. و آیا هنگام ورزش با تردمیل می توان از زانو بند استفاده کرد.؟و ایا زانو بند را می توان همیشه استفاده کرد؟در ضمن سن من ۵۴سال و و زنم ۷۵ کیلو می باشد.ممنون

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   3 فوریه 2020 7:12 ق.ظ

   برای شما تردمیل منع کامل است و نباید استفاده کنید
   با توجه به سن بهتر است پیشگیریهای طبی برای شما انجام شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وخسته نباشید دختری هستم مجرد۳۷ سال سن دارم یک سال پیش کنارمریض ضربه مغزی بودم که همش بایدروپاوای میستادم که بعدیک ماه زیر زانوم یعنی پشت پام به شدت میسوخت واین سوختن گاهی اوقات تاران هم کشیده میشدچندماهی اینجوری میشد خوب شدتااینکه دوباره چندروزی شروع شده دیشبم بغل زانوم شروع کرده به سوختن میشه راهنمایم کنین لطفا

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   3 فوریه 2020 7:11 ق.ظ

   با توجه به سن و شرح حال باید ام ار ای از زانو ها تهیه بشه
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام و عرض ادب دو سال هست که زایمان داشتم و بچه شیر میدم ریزش شدید مو و سوزش شدید زانو دارم انگار که آتیش روی کشکک زانوم روشنه لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   23 فوریه 2020 6:02 ق.ظ

   سلام در مورد شما باید هم بررسی تخصصی روماتولوژی و طب فیزیکی انجام شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  خانمی هستم ۳۰ ساله
  حدود ۶ ماهه که کشکک زانوم سوزش شدید داره و به سختی میتونم پامو جمع کنم مخصوصا موقع خواب درد شدیدی داره قبلا گفتند کندرومالاسی و دارو و ورزشهای زیادی داده شد ولی هرچی بدتر از فبل شده درد و سوزشش و حتی گاهی بی حسی حسش میکنم ….

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   16 آوریل 2020 5:39 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   با فیزیوتراپی و ورزش های تقویتی درمان می شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • درود برشما جناب دکتر من بانویی ۶۸ ساله هستم یک سال هست دراثر ورزش زیاد با تردمیل زانو درد شدید گرفتم و اکنون احساس سوزش در روی زانوهایم دارم ضمنا در تمام دوران زندگیم خیلی کارهای سنگین انجام دادم و هنوز هم گاهی مجبورم ادامه دهم لطفا بفرمایید مشکلم چیست

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    3 آگوست 2020 12:55 ب.ظ

    با توجه به سن و شرح حال شما به احتمال بسیار زیاد و تبعات آرتروز راداده تحمل می‌کنید و و بهترین راهکار معاینه بالینی و تهیه عکس رادیوگرافی می باشد از آنجایی که محدودیت حرکتی در زانو نداشته درد شما را جهانگیر نکرده است می توان تزریق درون مفصلی برای شما ما انجام داد و توصیه ما این هست که به هیچ عنوان از تردمیل استفاده نکنید حتی زمانی که زانوی شما خوب شد

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • سلام خسته نباشید من ۵۳سالمه وقتی میخابم سرزانو داغ میشد پاهام داغ میشد بعضی وقتا لگن پشت میسوزد که علت چیست که پاهام

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   16 آوریل 2020 5:38 ق.ظ

   سلام وقت بخیر برای شما با توجه به علائم باید بیماری های زمینه همچون دیابت و همچنین نحوه عصب دهی از کمر به پاها باید بررسی شود

   پاسخ
 • نازنین سلیمی
  29 مارس 2020 8:47 ق.ظ

  سلام وقت بخیر مادر من یک ماه پیش عمل تنگی کانال نخاعی گردن داشتن سه هفته بعد یک پاشون ورم کرد درد زانو پیدا کردن سونوگرافی کالرداپلر عروقی و شریان ها رو انجام دادیم گفتن تنگی عروق و اینا نیست اما احتیاطا آسپرین بچه روزی یه دونه استفاده کنن وجوراب واریس هم استفاده میکنن اما همچنان درد دارن و یه مقدار ورم دکتر اروتوپد هم تواین تعطیلات نیست نمیدونم علتش چیه و چیکارکنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   18 آوریل 2020 4:56 ق.ظ

   سلام وقت بخیر با توجه به توضیحاتی که شما دهد این غالبا بعد از اینکه سونوگرافی تهیه میشه و مشکل خاصی تو رو دیده نمیشه شک می‌کنیم به درواقع تبعات و آسیب هایی که به دلیل کم تحرکی هست که اون رو هم میشه با یک دوره فیزیوتراپی درستش کرد

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۲۲ سال سن دارم یک سال است که هنگام خم شدن زانو پای راستم صدای تق تق میدادولی دردی نداشت الان حدود دوسه ماهه کنار زانوم موقع خم شدن احساس سوزش دارم .
  ممنون

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   18 آوریل 2020 4:56 ق.ظ

   سلام وقت بخیر با توجه به توضیحاتی که شما دادید ان مشکل می‌تواند به علت جابجایی های خفیف در کشکک زانو و یا التهاب ساختارهای زیرین آن باشد که به راحتی با داروهای مکمل و همچنین یک دوره فیزیوتراپی تخصصی زانو قابل درمان می باشد

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید من حدود ۳۵ سالمه و حدود ۶ ماه میشه درد در عضلات دست و پا و همینطور درد استخوان مخصوصا نواحی مفصلی دارم و همینطور سوزش زیر کشکک زانو در هر دو پا ، ب دکترای متعددی مراجعه کردم و ازمایشای متفاوت انجام دادم ولی خدا رو شکر هر نوع ازمایشی ک دادم تمام موارد نرماله و هر دکتر یسری داروی مسکن تجویز میکنه ولی دردای من تمومی نداره کم و زیاد میشه ولی درمان نشدم و جالبه ک هیچ دکتری تشخیص نمیده درد من از چیه ممنون میشم اگه ی راه حلی بدین خدا خیرتون بده

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 ژوئن 2020 11:14 ق.ظ

   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر،من ۳۸سالمه،ووزنم۵۶
  زانوهامسوزش دارن (فقط در مواقعی که هوای سرد بهشون برسه،چه باد کولر،چه هوای خنک صبحگاهی،و هوای سرد پاییز و زمستان)درمواقع دیکه هیچگونه درد و سوزشی ندارم،می تونید منو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   28 ژوئن 2020 6:07 ق.ظ

   غالباً علت سوزش زانو از دو مورد می‌تواند باشد یک ضعف عضلات چهار سر که باعث ایجاد فشار بر استخوان کشکک و ساختارهای زیرین می‌شود و دوم و در واقع بررسی عصب محیطی پا که باید از کمر مورد معاینه قرار بگیرد �ا مورد اول شایع‌تر است که درمان آن با جلسات فیزیوتراپی می باشد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس