ll

ازون تراپی یک روش جدید درمانی است که به عنوان جایگزینی مناسب برای کورتون درمانی توسط علم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی از گاز ازون با غلظت تعیین شده توسط پزشک معالج استفاده می‌کند و خواص ضد التهابی، ضد درد و ترمیمی دارد. ازون تراپی می‌تواند بر روی مشکلات عضلانی و مفصلی تأثیر مثبت گذاشته و حتی آنها را درمان کند. این روش به عنوان یک روش مکمل در طب مورد استفاده قرار می‌گیرد و وقتی به صورت صحیح و با استفاده از سیستم‌های استاندارد ارائه شود، مطمئن، کم خطر، عملی و بسیار موثر است. این ویژگی‌ها بر اساس تحقیقات علمی و مقالات پزشکی منتشر شده تأیید شده‌اند.

کاربرد ازون تراپی در درمان آرتروز

ازون تراپی در حالت معمول، در درمان آرتروز مفاصل زانو  از داروهای ضد التهابی، تزریق در مفصل و در موارد حادتر از جراحی تعویض مفصل استفاده می شود. اما در حالتی که بیماری تا آن حدی شدید نشده که پیشنهاد جراحی به وی داده شود تزریق گاز ازون می تواند خواص ضد التهابی، ضد درد و همچنین ترمیمی در بیمار مورد نظر داشته باشد.

درمان آرتروز زانو با ازون تراپی

 آرتروز زانو از بیماری هایی است که راهکارهای جایگزین جراحی بسیاری در درمان دارد. از جمله این راهکارها می توان به تزریق داخل مفصلی کورتون یا ژل های اسید هیالورنیک و پی آر پی اشاره نمود. در این راستا  تزریق داخل مفصلی ازون علاوه بر خصوصیات ضد التهابی، سیستم بازسازی را نیز در داخل مفصل فعال کرده و باعث بهبودی سریع بیماران مبتلا به آرتروز زانو می شود.

آنچه در خصوص ازون تراپی بسیار مهم بوده و آن را از سایر درمان ها متمایز می گرداند، عوارض بسیار ناچیز این نوع درمان نسبت به سایر راهکارهای درمانی می باشد. 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonتلفن نوبت دهی کلینیک