kk

پزشکان به والدین توصیه می‌کنند که درد پا و زانوی کودکان خود را تنها نشانه‌ای از رشد استخوان‌ ها قلمداد نکنند و آن را هشداری برای ابتلا به بیماری‌ های استخوانی و یا خطر بروز مشکلات کیست بیکر زانو یا مشکلات مرتبط با زانو در آینده در نظر بگیرند.

گاهی اوقات درد در کودکان بعد از سن سه سال بروز می‌کند و اغلب در شب رخ می‌دهد. بسیاری از والدین این درد را به عنوان درد رشد استخوان‌بندی پاها در نظر می‌گیرند، اما باید توجه داشت که این وضعیت نباید به طور طولانی نادیده گرفته شود، زیرا ممکن است در آینده به علت التهابات مفصلی در کودکان منجر شود.

زانو از سه بخش مختلف، شامل استخوان ران، ساق پا و استخوان کوچکی به نام فیبولا، تشکیل شده است. در زانو، ماهیچه‌ها و غضروف‌های فراوانی وجود دارند که استخوان‌ها را به هم متصل می‌کنند و همین عوامل باعث بروز درد و کشیدگی در زانو می‌شوند.

شکل زانو در هر فرد متفاوت است و کودکان ممکن است بیشتر از بزرگسالان به تورم زانو دچار شوند، به ویژه افراد بزرگتر و نوجوانانی که به اسکی، فوتبال و سایر ورزش‌ها علاقه‌مند هستند. اگر کودک شما از درد یک زانو شکایت کرد، یا ناگهان درد زانو داشت و منطقه زانوی کودک قرمز و تورم شد و یا با آسیب همراه بود، باید این موضوع را جدی بگیرید و با مراجعه به یک پزشک متخصص زانو یا پزشک خانواده، کودک را معاینه کنید. همچنین، لازم است به یاد داشته باشید که حتی رماتیسم نیز می‌تواند با تورم یک یا دو زانو در کودکان آغاز شود.

آزمايش خون و در صورت لزوم عكس‏برداری از زانو مشكلات بيماری كودی را مشخص خواهد كرد.گاهي پيچ‏ خوردگي و جابجایي استخوان عامل زانو درد كودكان است به طوری كه استخوان TIBIA يا ساق پا پيچ خورده و روی استخوان ران پيشروی مي‏ كند و موجب فشار دائم مي‏شود.توجه داشته باشيد به هنگام مصدوم شدن كودک موقع بازی و يا تصادف و غيره از دستكاری استخوان خودداری كرده و كودک را به پزشک برسانيد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonتلفن نوبت دهی کلینیک