کایروپراکتیک زانو: رفع درد، التهاب و خشکی مفصل زانو با درمان دستی

پاها و زانوها به عنوان بخش‌هایی از بدن که به وزن بالای بار تحمل می‌کنند، پیچیده‌ترین و اصلی‌ترین قسمت‌ها محسوب می‌شوند. درد زانو دلایل متعددی دارد و در حال حاضر، متخصصان فیزیوتراپی با استفاده از روش کایروپراکتیک به درمان این مشکل کمک می‌کنند. در درمان دستی و کایروپراکتیک زانو، فیزیوتراپیست در ابتدا با بررسی جامع فیزیکی اجزای آناتومیکی زانو (از جمله مفصل زانو، کمر، لگن و زوایای لگن و پاها) به بررسی دقیقی از علل و علائم بیمار می‌پردازد. از بیمار خواسته می‌شود تا در مورد زمان شروع علائم درد توضیح دهد که این نکته بسیار حائز اهمیت است. زیرا بسیار ممکن است درد زانو ناشی از شرایطی باشد که در مناطق دیگر بدن وجود دارد، مانند کمر و باسن. همچنین، اگر مفاصل بدن به درستی هماهنگ نباشند و عملکرد صحیحی نداشته باشند، مفصل زانو که به طور معمول برای جبران تغییرات ساختاری استفاده می‌شود، ممکن است در طول زمان به آسیب بیشتری بیفتد. بنابراین، درمان با استفاده از کایروپراکتیک و روش‌های درمان دستی در فیزیوتراپی می‌تواند بهبود وضعیت زانوی بیمار را به طور قابل توجهی تسریع کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کایروپراکتیک زانو و یا رزرو نوبت در کلینیک امید با شماره تلفن­‌های 0218889844402188801800 تماس حاصل فرمایید.

 

4 نوع زانو دردی که کایروپراکتیک می‌تواند به بهبود و تسکین آن‌ها کمک کند


4 نوع زانو دردی که کایروپراکتیک می‌تواند به بهبود و تسکین آن‌ها کمک کند

کایروپراکتیک می‌تواند به بهبود وضعیت بیماران در تمام گروه‌های سنی ، با انوع مختلفی از مشکلات و بیماری‌ها ، و طیف گسترده‌ای از صدمات و اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی ، از جمله مشکلات عضلات ، رباط‌ها و مفاصل کمک کند. این مشکلات دردناک غالباً سیستم عصبی را درگیر کرده یا تحت تأثیر قرار می‌دهند ، که ممکن است باعث دردهای ارجاعی و اختلالات عملکردی ارجاعی در ناحیه‌ای غیر از ناحیه آسیب‌دیده شود. متخصصان کایروپراکتیک همچنین توصیه‌هایی در خصوص رژیم غذایی ، تغذیه ، ورزش ، عادات سالم و اصلاح شرایط شغلی و سبک زندگی به بیماران ارائه می‌کنند.

اگر شما هم به نحوی دچار زانو درد هستید ، معالجه تحت نظر یک متخصص با تجربه و واجد شرایط کایروپراکتیک ممکن است برایتان مفید باشد.

آرتروز

آرتروز یکی از علل شایع زانو درد است که همه گروه‌های سنی ممکن است درگیر آن شوند. از جمله انواع آرتروز، اُستئوآرتریت ، آرتریت روماتوئید ، آرتریت پسوریاتیک و آرتریت ایدیوپاتیک جوانان ( یا آرتریت روماتویید جوانان ) را می‌توان نام برد.

آرتروز ممکن است مفصل یکی از زانوها یا مفاصل هر دو زانو را درگیر کند. درد ناشی از آرتروز ممکن است همیشگی باشد یا متناوب و گاه به‌گاهی و یا به مرور زمان بدتر شود. بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که انجام برخی کارهای خاص زانو درد ناشی از آرتروز آن‌ها را بدتر می‌کند، از جمله دویدن ، تند راه رفتن یا حتی بالا رفتن از پله‌ها. روش‌های درمان دستی یا کایروپرکتیک در کاهش درد در این بیماران بسیار موثر است.

تاندونیت

به التهاب ، درد و تورم تاندون‌ها تاندونیت گفته می‌شود‌. تاندونیت معمولاً در اثر افزایش فعالیت بدنی یا تحرک بیش از حد ایجاد می‌شود ، اگرچه بعضی از داروها و یا عوامل دیگری نیز ممکن است باعث بروز تاندونیت شوند.

زانو درد ناشی از تاندونیت ممکن است به صورتی ناگهانی شروع شده و یا به شکل درد و ناراحتی آرامی که به ‌آهستگی زیاد شده و گسترش می‌یابد شروع شود. اگر در طول پشت زانوی خود درد دارید و یا دچار دردی هستید که به صورت عمودی در امتداد داخل یا خارج زانو کشیده شده، این احتمال هم وجود دارد که شما دچار تاندونیت شده‌اید.

روش‌های کایروپراکتیک برای درمان زانو درد در بسیاری از موارد از جمله روش‌های بسیار موثر در درمان تاندونیت زانو محسوب می‌شوند.

بورسیت

بورس عنوانی است که برای کیسه‌هایی در داخل مفاصل به کار می‌رود که پر از مایع هستند. نقش این کیسه‌ها آن است که از مفصل در برابر درد ناشی از حرکت و اصطکاکی که بیشتر در فعالیت‌های بدنی که مستلزم تحمل وزن است مانند راه رفتن ، دویدن یا دوچرخه سواری ایجاد می‌شود محافظت کنند.

به التهاب بورس مفاصل زانوها بورسیت زانو گفته می‌شود. وقتی بورس متورم شود، در کنار التهاب ، تورم ، احساس گرما و اغلب دردی متوسط ​​تا شدید نیز ایجاد می‌شود که بر ساختارهای اطراف زانو فشار وارد می‌کند.

پزشکان متخصص کایروپراکتیک می‌توانند تشخیص دهند که آیا بورسیت باعث زانو درد شده یا خیر و در صورتی که این طور باشد بفهمند که علت ایجاد بورسیت چه چیزی بوده است. یک متخصص کایروپراکتیک، بسته به علت زمینه‌ای بروز بورسیت ممکن است از درمان‌های دستی ستون فقرات یا مفاصل برای کاهش درد و تورم استفاده کند.

صدمات مربوط به رباط‌های صلیبی

متاسفانه در بین ورزشکاران و افرادی که فعالیت بدنی زیادی دارند آسیب‌دیدگی رباط‌های صلیبی مشکل شایعی است. این آسیب‌دیدگی‌ها ممکن است موجب پارگی یا کشیدگی این رباط‌ها شده که اغلب باعث دردی طاقت‌فرسا شده و دامنه حرکتی را به شدت محدود می‌کند.

روش‌های کایروپراکتیک برای درمان زانو درد در بهبود عصب‌رسانی به زانوها و کاهش درد شدیدی که اغلب در اثر صدمات رباط صلیبی ایجاد می‌شود بسیار موثر است.

روش درمان کایروپراکتیک به چه صورت است؟


روش‌های درمان کایروپراکتیک زانو

دستورزی یا تنظیم دستی (مفاصل) در کایروپراکتیک یک نوع درمان دستی است که در آن متخصص کایروپراکتیک از مهارت‌های بسیار ظریفی که طی سال‌ها تجربه و آموزش کایروپراکتیک به دست آورده است ، بهره می‌گیرد. متخصصین کایروپراکتیک به طور معمول برای بازگرداندن یا تقویت عملکرد مفاصل ، از دستان خود – یا یک ابزار – برای دستکاری مفاصل بدن ، به خصوص ستون فقرات استفاده می‌کنند. این کار اغلب به برطرف کردن التهاب مفاصل و کاهش درد بیمار کمک می‌کند. دستورزی کایروپراکتیک روشی بسیار کنترل شده است که به ندرت باعث بروز درد یا ناراحتی می‌شود. متخصصان کایروپراکتیک بر اساس نیازهای خاص هر بیمار از تکنیک‌های مختلف دستورزی استفاده می‌کنند. بیماران معمولاً بلافاصله پس از درمان ، متوجه تغییرات مثبتی در علائم خود خواهند شد.

آیا کایروپراکتیک زانو عوارضی دارد؟ 


کایروپراکتیک به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‎های درمانی غیر تهاجمی برای درمان مشکلات اسکلتی-عضلانی عصبی شناخته شده است. با این همه اگرچه نتایج کایروپراکتیک حاکی از ایمنی بسیار بالای این روش است ، اما هیچ روش درمانی کاملاً عاری از عوارض جانبی احتمالی نیست. به هر حال خطرات محتمل مرتبط با کایروپراکتیک بسیار اندک هستند. بسیاری از بیماران بلافاصله پس از جلسات درمانی کایروپراکتیک احساس تسکین و بهبودی می‌کنند ، اما برخی ممکن است دچار درد یا خشکی خفیفی بشوند، درست مثل درد و کوفتگی که گاهی بعد از انجام برخی ورزش‌ها پیش می‌آید.

پزشکان متخصص کایروپراکتیک کاملاً آموزش دیده هستند و در درمان انواع مشکلات مفصل، ایمنی بیمار را در کنار کارآمد بودن روش درمان در نظر می‌گیرند. آموزش‌های گسترده‌ای که این پزشکان دیده‌اند باعث شده که بتوانند بیمارانی که عوامل خطر خاصی دارند را تشخیص داده ، مناسب‌ترین درمان را برای این بیماران ارائه کنند و حتی در صورت لزوم آن‌ها را به یک پزشک متخصص دیگر ارجاع دهند.

 

آیا کایروپراکتیک یک درمان ادامه‌دار است؟


 در واقع ماهیت روش کایروپراکتیک، یعنی استفاده از دست برای درمان، باعث می‌شود بیماران مجبور باشند چند نوبت به متخصص کایروپراکتیک مراجعه کنند. یک بیمار برای آن که توسط متخصص کایروپراکتیک معالجه شود، مجبور است در مطب او حضور داشته باشد، بر خلاف روند معالجات معمول پزشکان که اغلب بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده هستند و در خانه انجام می‌شوند (یعنی مثلا پزشک یک دوره آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز می‌کند که بیمار آن را برای چند هفته طبق برنامه مصرف می‌کند). پزشکان متخصص کایروپراکتیک می‌توانند درمان‌هایی برای شرایط حاد ، مزمن و یا پیشگیری ارائه دهند که برای آن گاهی لازم است بیمار چند بار به مطب او مراجعه کند. یک متخصص کایروپراکتیک باید درباره مدت درمان و تعداد جلساتی که احتمال می‌دهد درمان طول بکشد به بیمار اطلاع دهد.

چرا در هنگام تنظیم مفاصل سر و صدای ترق و توروق می‌شنویم؟


تنظیم (یا دستکاری) مفاصل ممکن است منجر به آزاد شدن حباب‌های هوای بین مفاصل شود که این باعث صدای تروق و توروق می‌شود. درست مثل وقتی که اصطلاحا انگشت‌هایمان را می‌شکنیم. این صدا در اثر تغییر فشار درون مفصل ایجاد می‌شود که باعث آزاد شدن حباب‌های هوای داخل آن می‌شود. طی درمان بیمار یا اصلا ناراحتی هیچ احساس نخواهد کرد و یا در صورت بروز این ناراحتی خیلی جزئی خواهد بود .

آیا روش کایروپراکتیک برای کودکان مناسب است؟


بله ، کودکان هم می‌توانند از مزایای درمان با کایروپراکتیک بهره‌مند شوند. کودکان از نظر جسمی بسیار فعال هستند و به همین دلیل ، طی انجام فعالیت‌های روزمره یا در حین ورزش کردن ممکن است به دفعات زمین بخورند یا ضربه ببینند. صدماتی از این دست ممکن است باعث عوارض بسیاری از جمله زانو درد و پا درد، خشکی و گرفتگی و ناراحتی شوند. روش‌ درمانی کایروپراکتیک همیشه بر اساس وضعیت خاص هر بیمار اعمال می‌شود. کایروپراکتیک درمانی بسیار ماهرانه است و برای کودکان با ملایمت فراوان اجرا می‌شود.

روش­های درمان کایروپراکتیک زانو 


یک متخصص کایروپرکتیک پس از تشخیص علت مشکلات زانوی بیمار کمک می‌کند تا از هر چیزی که باعث بروز مجدد این مشکل در بدن بیمار شده جلوگیری شود. معمولاً روش کایروپراکتیک برای ایجاد اصلاحات طولانی مدت ، کل ساختار بدن را در نظر ‌می‌گیرد. برخی از تکنیک‌های کایروپراکتیک که به درمان زانو درد زانو کمک می‌کنند عبارتند از:

  • تنظیم ستون فقرات – این روش درمانی برای ایجاد تعادل در ستون فقرات طراحی شده است تا بدین شکل از وارد آمدن فشار اضافی بر مفاصل بدن ، از جمله زانوها جلوگیری شود. روش تنظیم ستون فقرات تعادل و راستای صحیح ستون فقرات را به آن بر‌می‌گرداند. این روش باعث کاهش التهاب و درد شده ، از فرسایش بدن جلوگیری کرده و عملکرد زانوها را بهبود می‌بخشد.
  • تصحیح وضعیت بدنی ( پوسچر) – دقیقاً مثل ناتراز بودن ستون فقرات، وضعیت بدنی نادرست یا ضعیف هم باعث می‌شود فشار غیرضروری به عضلات و مفاصل وارد شود. یک متخصص کایروپراکتیک وضعیت بدنی بیمار را بررسی و بر اساس آن اصلاحات لازم را به خصوص در مورد زانوها انجام می‌دهد.
  • درمان نقاط ماشه‌ای – در این روش با هدف کاهش درد و ناراحتی بیمار روی نقاط خاصی از بدن فشار اعمال می‌شود.
  • مشاوره دادن در مورد اطلاح سبک زندگی – بیشتر افراد به خاطر عادات و رفتارهای آسیب‌زننده خود دچار زانو درد می‌شوند. یک متخصص کایروپراکتیک با ارائه توصیه‌هایی به بیماران کمک می‌کند تا با اصلاح سبک زندگی و رفتار خود از آسیب‌دیدگی جلوگیری کرده و دردشان کاهش پیدا کند.
  • مشاوره تغذیه‌ای – متخصصان کایروپراکتیک می‌توانند برای کمک به حفظ انرژی برای ورزش کردن و مدیریت وزن بدن به بیماران خود مشاوره تغذیه‌ای ارائه دهند. پیروی از توصیه‌های تغذیه‌ای این متخصصان به مرور زمان ممکن است به بیمار در کاهش وزن و در نتیجه کاهش فشار وارده بر زانوها و نیز سایر مفاصل بدن کمک کند.
  • اولتراسوندتراپی – در این روش از امواج اولتراسوند برای ماساژ ماهیچه‌ها و مفاصل دردناک استفاده می‌شود. این درمان خشکی و گرفتگی عضلات را به حداقل رسانده ، درد را تسکین داده و تحرک بیمار را بهبود می‌بخشد.

اگر در حال حاضر دچار زانو درد هستید، علت زانو دردتان هرچه که باشد، مراجعه به متخصصان حرفه‌ای کایروپراکتیک ممکن است بتواند تحرک را به زانوهای شما باز گردانده و ناراحتی شما را کاهش دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonتلفن نوبت دهی کلینیک