رباط ها نوارهای کوتاه ساخته شده از بافت پیوندی فیبروز سخت هستند که ارتباط استخوان ها با یکدیگر را در اطراف مفصل فراهم می کنند. پارگی رباط زانو یا پیچ خوردن آن زمانی اتفاق می افتد که یکی از این رباط ها دچار آسیب شوند.

نقش اصلی رباط ها در بدن انسان محدود کردن دامنه حرکتی یک مفصل و جلوگیری از حرکت های خاص آن است. در حقیقت رباط ها امکان حرکت موثر مفصل زانو را به شکل لولا فراهم می کنند و به این ترتیب حرکت مناسب استخوان ران (فیمور) روی استخوان های ساق پا (تیبیا و فیبولا) امکان پذیر می شود. به هر حال هر گونه اختلال ایجاد شده در عملکرد این لولا (همچون وارد شدن ضربه از پهلو یا پیچ خوردن با یک پای ثابت) می تواند باعث وارد شدن آسیب به این رباط ها و پارگی رباط صلیبی یا پیچ خوردن آنها شود.

درمان پارگی و کشیدگی رباط های زانو با فیزیوتراپی و ورزش

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت در کلینیک سلامت امید با شماره تلفن­‌ ۰۹۰۲۵۸۰۴۴۱۳ تماس حاصل فرمایید.

علت ها و دلایل

از علت پارگی رباط صلیبی زانو میتوان گفت که وارد شدن آسیب به رباط زانو از طریق تغییر جهت سریع با یک پای ثابت ایجاد می شود. علاوه بر این فرود آمدن ضعیف پس از پریدن در ورزش هایی مثل نت بال، بسکتبال و فوتبال نیز می تواند باعث ایجاد این مشکل شود. علاوه بر این وارد شدن فشار شدید به زانو در نتیجه عواملی مثل تکل زدن در فوتبال نیز می تواند یکی از رایج ترین دلایل پارگی رباط صلیبی زانو  و یا پارگی دیگر رباط ها باشد. در این حالت اتفاق هایی که معمولاً باعث پارگی رباط زانو می شوند، باید دارای سرعت مشخص و یا سطح نیروی خاص باشند. علاوه بر این، ضعیف شدن عضلات زانو یا عدم هماهنگی مناسب آنها می تواند شما را در معرض خطر پارگی رباط صلیبی زانو قرار دهد. توجه داشته باشید که رباط های مختلف در محل مفصل زانو به شرح زیر وجود دارند:

 • رباط صلیبی قدامی (ACL)
 • رباط صلیبی خلفی (PCL)
 • رباط طرفی داخلی (MCL)
 • رباط طرفی خارجی (LCL)

علائم و نشانه ها

آسیب دیدگی رباط معمولاً باعث درد و ناپایداری مفصل زانو می شود که با احساس خالی کردن زانو همراه است. مقدار درد و ناپایداری رباط زانو بستگی به میزان آسیب دیدگی یا کشیدگی و پارگی آن دارد. در شرایط که این مشکل خفیف باشد (آسیب دیدگی درجه ۱)، رباط ممکن است دچار کشیدگی شود، اما این کشیدگی باعث پارگی تاندون زانو و رباط نمی شود. آسیب دیدگی درجه ۱ باعث صدمه دیدن رباط در محل مفصل می شود، اما ناپایداری کمی برای بیمار به همراه دارد، زیرا بخش عمده ساختار رباط دست نخورده و سالم باقی می ماند. هر چند در این حالت ممکن است مفصل دچار آسیب یا التهاب قابل توجه نشود، این نوع آسیب می تواند ریسک تکرار آسیب دیدگی در محل مفصل زانو را افزایش دهد.

هنگامی که آسیب دیدگی ملایم باشد (آسیب دیدگی درجه ۲)، رباط تا حدودی دچار پارگی می شود. در این شرایط معمولاً مقداری درد در هنگام وارد شدن آسیب احساس شده و ناپایداری خفیف در محل مفصل ایجاد می شود. به این ترتیب بیمار از خالی شدن مفصل پا شکایت می کند. ایجاد ورم و کبودی در این حالت شرایطی عادی محسوب می شود و حرکت های مفصل معمولاً با درد و سختی همراه است.

هنگامی که آسیب دیدگی شدید باشد (آسیب دیدگی درجه ۳)، رباط بطور کامل پاره می شود و در اصطلاح دچار از هم گسیختگی می گردد. از علائم پارگی رباط صلیبی زانو و علامت اصلی این نوع آسیب دیدگی ایجاد ناپایداری در محل مفصل است. در ابتدا این نوع آسیب با درد در محل مفصل همراه است، اما در ادامه باعث درد محدود در محل می شود، زیرا تمام رشته های تشکیل دهنده رباط در زمان وارد شدن آسیب پاره شده است. علاوه بر این در این شرایط اغلب ورم و خون ریزی در زیر پوست فرد مشاهده می شود. در نتیجه این آسیب دیدگی، مفصل ناپایدار شده و توانایی تحمل وزن بیمار را نخواهد داشت.

 مدت زمان مورد نیاز درمان

درمان پارگی رباط صلیبی زانو بستگی به نوع آسیب وارد شده و شدت آسیب دیدگی دارد. در صورتی که آسیب دیدگی درجه ۱ در رباط ایجاد شود، مشکل معمولاً در طول چند هفته درمان می شود. حداکثر بهبود در این حالت پس از شش هفته اتفاق می افتد و در این زمان رشته های رباط بطور کامل بالغ شده و درمان می شوند. بهترین راهکار برای درمان پارگی رباط صلیبی زانو استراحت، یخ گذاشتن بر روی محل آسیب دیدگی، و استفاده از بعضی دارو های ضد التهاب است. روش های فیزیوتراپی می تواند به تسریع فرآیند بهبود با استفاده از تکنیک های مثل بستن محل وارد شدن آسیب، الکترو درمانی، ماساژ، تمرین های تقویتی و حرکت کمک کند. لازم به ذکر است با استفاده از این روش ها می توان از پارگی بعدی احتمالی رباط زانو نیز پیش گیری کرد.

هنگامی که آسیب دیدگی درجه ۲ در رباط ایجاد شده باشد، مهم است که از فرآیند بهبود رشته های تشکیل دهنده رباط با استفاده از یک بریس یا سایر ابزارهای محافظ حمایت شود. این روش می تواند به کاهش درد ایجاد شده به خاطر کشیده شدن رباط در طول دوره درمان کمک موثر کند. هنگامی که مفصل به وضعیت با ثبات برسد و دیگر درد در محل مفصل وجود نداشته باشد، فرد می تواند فعالیت های ورزشی خود را مجدداً آغاز کند. این دوره بهبود ممکن است به شش هفته زمان نیاز داشته باشد. فیزیوتراپی می تواند به تسریع فرآیند بهبود با استفاده از تکنیک هایی مثل بستن محل آسیب دیده، الکترو درمانی، ماساژ، تمرین های تقویتی و حرکت مفاصل کمک کند. استفاده از این روش ها می تواند به پیش گیری از پارگی بعدی رباط و بازگشت سریع فرد به حالت عادی قبل از وارد شدن آسیب، کمک موثر نماید.

هنگامی که آسیب دیدگی نوع ۳ ایجاد شود، به علت اینکه زانو دیگر امکان فعالیت عادی مشابه لولا را ندارد، نیاز به حفاظت از زانو با استفاده از یک بریس خارجی وجود دارد. در این حالت با توجه به وضعیت رباط آسیب دیده، ممکن است امکان درمان رباط وجود نداشته باشد و به این ترتیب نیاز به استفاده از عمل جراحی برای درمان آسیب ایجاد شود. هدف از روش های درمانی محافظه کارانه (در صورت مناسب بودن)، ایجاد امکان بهبود رباط و بازگشت تدریجی آن به وضعیت عادی است. این سطح از آسیب دیدگی می تواند باعث شود فرد برای حداقل ۲ تا ۳ ماه از فعالیت های ورزشی دور شود و در صورتی که نیاز به عمل جراحی برای درمان بیمار وجود داشته باشد، این دوره زمانی تا ۱۲ ماه نیز ممکن است ادامه پیدا کند. واضح است که در اینگونه موارد لازم است از خدمات حرفه ای برای درمان پارگی تاندون زانو بهره گرفت.

بهترین راه برای اجتناب از انجام عمل جراحی استفاده از یک برنامه جامع توانبخشی زانو در کلینیک فیزیوتراپی است که شامل تقویت پاها، بهبود وضعیت حرکتی عضلات و حفظ سطح تعادل، به علاوه بهبود سطح عملکرد  مفاصل در فعالیت های ورزشی خاص می باشد.در کلینیک فیزیوتراپی بازتوان از برنامه های توانبخشی طراحی شده برای درمان پارگی رباط زانوی بیمارانی استفاده می شود که تمایل به استفاده از عمل جراحی ندارند یا قصد دارند تا حد ممکن استفاده از این روش درمانی را به تاخیر اندازند.

درمان با فیزیوتراپی

متخصص فیزیوتراپی می تواند وضعیت زانوی شما را بررسی کرده و به این ترتیب، نوع، مقدار و دلیل ایجاد آسیب دیدگی زانو و علت پارگی رباط صلیبی را مشخص کند و به این ترتیب شما را به یک پزشک متخصص معرفی کرده یا داروهای لازم را در صورت نیاز برای شما تجویز نماید. درمان های اولیه در این حالت می توانند باعث کاهش درد و ورم ایجاد شده در محل آسیب دیدگی شوند. این درمان ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • استفاده از ماساژ و تکنیک های حرکتی برای بهبود حرکت های مفصل زانو
 • انجام حرکت های ورزشی برای بهبود قدرت زانو و سایر عضلات پایین تنه که ممکن است عملکرد آنها با مشکل شما ارتباط داشته باشد
 • بستن عضو آسیب دیده به منظور پایدار کردن مفصل زانو و بهبود عملکرد عضلات پشتیبان آن
 • تحریک الکتریکی برای کاهش ورم و درد ناشی از آسیب دیدگی

هر چند مدت زمان ریکاوری در بین بیماران متفاوت است، آسیب دیدگی های جزئی در طول چهار تا شش هفته بهبود پیدا می کنند. آسیب دیدگی های ملایم می بایست با استفاده از برنامه های توان بخشی در طول مدت ۲ ماه درمان شوند و آسیب دیدگی های شدید به سه ماه زمان برای درمان نیاز دارند. بیمارانی که پس از گذشت سه ماه هنوز در ارتباط با زانوی خود مشکل داشته باشند، می بایست لزوم انجام عمل جراحی را برای درمان مشکل خود مورد توجه قرار دهند. همچنین بعد از جراحی از حرکات اصلاحی بعد عمل رباط صلیبی برای بهبودی کامل است ، استفاده می گردد .

درمان های مورد استفاده در فیزیوتراپی دارای اهداف اصلی زیر هستند:

 • کاهش درد و التهاب
 • عادی کردن دامنه حرکت مفصل زانو
 • تقویت عضلات چهار سر ران و عضله زرد پی
 • تقویت عضلات پایین تنه: عضلات ساق پا، ران و لگن
 • بهبود هماهنگی اجزای پاتلوفمورال (کشکک زانو)
 • بهبود وضعیت حرکتی ، چالاکی و تعادل عضلات
 • بهبود تکنیک و عملکرد عضلات در فعالیت هایی مثل راه رفتن، دویدن، چمباتمه زدن، پریدن و فرود آمدن پس از آن
 • حداقل کردن احتمال بروز آسیب های ورزشی زانو و آسیب دیدگی مجددی

ورزش و حرکت های اصلاحی

در ادامه چندین حرکت فیزیوتراپی که می تواند تاثیر زیادی بر فرآیند بهبود آسیب دیدگی و پارگی رباط صلیبی زانو و دیگر رباط های زانو داشته باشد، توضیح داده شده است.

تمرین ۱

درمان پارگی و کشیدگی رباط های زانو با فیزیوتراپی و ورزش

به پشت خود بر روی زمین دراز بکشید. هر دو زانوی خود را خم کرده و قوزک خود را مستقیم در راستای زانوهای خود قرار داده و پای خود را صاف کنید. بازوهای خود را در طول بدن خود صاف کنید و کف دست ها را بر روی سمت زمین قرار دهید. بطور همزمان به کف پاهای خود فشار وارد کرده و لگن خود را از روی زمین بلند کنید. تیغه شانه های خود را به سمت یکدیگر جمع کرده و به سمت زیر کمر خود حرکت دهید. حال سینه خود را به سمت چانه حرکت دهید. ران خود را به سمت داخل و پایین بچرخانید. زانوهای خود را در تمام مدت تمرین در راستای قوزک پا نگه دارید. این وضعیت را برای ۲۰ ثانیه حفظ کنید و هر روز ۱۰ ثانیه به این مدت اضافه کنید تا این زمان به یک دقیقه برسد. سپس این حرکت را برای مدت دو دقیقه انجام دهید.

تمرین ۲

درمان پارگی و کشیدگی رباط های زانو با فیزیوتراپی و ورزش

بر روی پشت خود دراز کشیده و بازوهای خود را به حالت پشتیبان بدن روی زمین قرار دهید. پای چپ خود را خم کرده و کف آن را بر روی زمین قرار دهید. در حالتی که پای خود را صاف نگه می دارید، پای راست را تا ارتفاع زانوی پای چپ به مقداری بلند کنید که مطمئن شوید عضله چهار سر ران (عضلات بالای ران) به استخوان ران محکم شده است. پای خود را تا یک اینچ به زمین نزدیک کرده و سپس مجدداً آن را از روی زمین بلند کنید. این حرکت را برای ۲۵ بار تکرار کنید و در بار آخر این وضعیت را برای ۱۰ ثانیه حفظ کنید. تعداد دفعات انجام این حرکت را هر روز ۱۰ مرتبه تا زمانی اضافه کنید که به تعداد ۵۰ بار بلند کردن پا با حفظ وضعیت برای ۱ دقیقه در حرکت آخر برای هر پا برسید.

تمرین ۳

درمان پارگی و کشیدگی رباط های زانو با فیزیوتراپی و ورزش

در حالت ایستاده قرار گرفته و انگشتان پا را به سمت جلو و دست ها را روی ران خود قرار دهید. زانوی راست خود را تا ارتفاع ران بالا بیاورید. ران راست خود را محکم کرده و کف پای خود را بر روی ماهیچه ساق پای چپ قرار دهید (قوزک پای خود را به صورتی قرار دهید که امکان نگه داشتن پا در محل ران وجود داشته باشد). در صورتی که رباط طرفی داخلی دچار پارگی شده باشد، احتمالاً شما نمی توانید این وضعیت را برای مدت زمان مناسب حفظ کنید. به هر حال با گذشت زمان انجام این حرکت برای شما ساده خواهد شد و امکان حفظ این شرایط بطور کامل به چند ماه زمان نیاز دارد. هنگام انجام این حرکت نگاه خود را به یک نقطه مشخص معطوف کنید. این وضعیت را برای مدت ۵ بار نفس کشیدن حفظ کنید و سپس آن را به ۱۰ بار نفس کشیدن افزایش داده و در نهایت به یک دقیقه برسانید. این حرکت را با پای چپ خود تکرار نمایید.

تمرین ۴

درمان پارگی و کشیدگی رباط های زانو با فیزیوتراپی و ورزش

در حالت دراز کش به صورتی قرار بگیرید که پاهای شما بر روی یک دیوار قرار بگیرد. قوزک پاهای خود را از روی یکدیگر عبور داده و زانوها را خم کنید. پاشنه پاهای خود را به سمت بالا و پایین دیوار در حالت بین خم شدن و باز شدن حرکت دهید. این حرکت را ۳ مرتبه و برای هر مرتبه ۲۰ بار تکرار کنید. وضعیت قرارگیری قوزک پاها بر روی یکدیگر را عوض کرده و مجدداً این حرکت را انجام دهید.

تمرین ۵

درمان پارگی و کشیدگی رباط های زانو با فیزیوتراپی و ورزش

در حالت نشسته به صورتی قرار بگیرید که پاها در جلوی شما به صورت صاف قرار گیرند. شانه های خود را در راستای کمر و ستون فقرات خود قرار دهید. به آرامی دست ها را به سمت زمین فشار داده و عضلات چهار سر ران را به استخوان ران نزدیک کنید. عضلات را به حالت عادی خود باز گردانده و آزاد کنید. این حرکت را برای ۳ مرتبه و در هر مرتبه ۲۰ بار تکرار کنید.

تمرین ۶

درمان پارگی و کشیدگی رباط های زانو با فیزیوتراپی و ورزش

در حالت ایستاده به صورتی قرار گیرید که پاهای شما کنار هم باشد. دست های خود را بر روی ران ها قرار دهید. پای چپ خود را یک قدم به سمت عقب به میزانی حرکت دهید که خم شدن پای راست باعث قرار رفتن زانو در راستای قوزک پا شود. پای خود را صاف کرده و زانوی پای راست خود را به آرامی خم کنید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید و با عوض کردن پاها برای ۳ مرتبه تکرار نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت در کلینیک سلامت امید با شماره تلفن­‌ ۰۹۰۲۵۸۰۴۴۱۳ تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

130 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حسن محمدی
  15 مهر 1398 19:51

  سلام ممنون از مطالب جامعتون
  جسارتا ممنون میشم به سوال من پاسخ بدید،آیارکاب زدن برای زانویی که رباتACLاون آسیب دیده ضرر داره؟

  پاسخ
 • مهران پیر اقاجانی
  15 مهر 1398 20:03

  عرض سلام مجددبنده ۴۴سالمه به خاطر تمرین غلطی که مربی با بدن سرد به من داد ال سی الم پارگی نسبی داره و بخاطر این قضیه فقط لقی مفصل دارم .نه پام خالی میکنه نه از روز اول ورم داشت؛ ونه زانوم قفل میکنه؛و به راحتی باسرعت زیاد میتونم بدوم ولی چون میخام ورزش حرفه انجام بدم میدونم که بار دوم اگه اتفاقی برا زانوم بیفته دیگه عوارضشو نمیشه جبران کردالانم دارم رو عضلات چهار سرو همسترینگ با وزنه وشنا کار میکنم به نظر شما پزشکی هست که تا حداقل ۸۵ در صد بشه رو موففقیت عملش حساب کرد ؟چون همه اجزای زانوی من بجز ای سی ال سالمهوسوال دوم شما عملو پیشنهاد میکنید؟وسوال سوم اینکه ایا فیزیو تراپی میتونه تاندومی رو که هم کشیده شده وهم مقداری پاره شده رو منقبض کرده و ثبات وپایداری مفصل و مثل سابق برکردونه؟

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا امید ظهور
   23 مهر 1398 04:47

   سلام فیزیوتراپی نمی تونه بازسازی برای این اسیب و شدت رو ایجاد کنه و در پزشکی نمی توان تضمین درصد موفقیت را کرد
   به شما پیشنهاد می شود عمل کنید و در صورتی که عمل نمی کنید زانو بند مخصوص استفاده کنید تا ثبات زانو را برقرار کند

   پاسخ
  • سلام من والیبال بازی میکردم که پام پیچ خورد بعد از دو ردز ام.ار .ای. گرفتم ودوتا دکتر بهم یه اتل پیشنهاد داد که از رون تاساق پارو میگیره الان فیزیو تراپی هم میرم وضعیت حرکتی زانوم بهتر شده .یخ هم میگذارم به نظر شما کار دیگه ای هم انجام بدم؟؟؟

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    11 مرداد 1399 04:19

    با توجه به توضیحات شما اقداماتی که در حال انجام است باید ادامه پیدا کند

    پاسخ
 • سلام رباط من خفیف پارگی داره و مایع زانو پخش شده .دکتر فقط دارو داده چطور میتونم زود تر خوب بشم ؟؟هیچ ورزش و نرمشی نگفت که انجام بدم

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا امید ظهور
   21 آبان 1398 07:16

   با توجه به سن فرد می توان از تزریق سلول های بنیادی یا prp و همچنین تزریق گاز ازون در مفصل بهره برد و در صورتی که روش کم تهاجمی مدنطر باشد با فیزیوتراپی تخصصی به درمان ورم زانو می توان کمک کرد

   پاسخ
   • ناشناس
    10 مهر 1399 02:43

    سلام خسته نباشید من فوتسال بازی می‌کنم یه خطای رو من انجام شد ک باعث پیچ خوردن زانوم شد ک
    وکشک پام در رفته الان جا انداختمش ولی هنوزم زانوم کمی درد داره چیکار کنم بنظرتون؟

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     13 مهر 1399 13:57

     با توحه به آسیب باید استراحت کرده و فیزیوتراپی برای شما انجام شود پ

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
    • سلام رباط ومینیسک زانومو دو ماه ونیم پیش عمل کردم بعداز ۲۰جلسه فیزیوتراپی زانوم تا۹۰درجه بیشتر خم نمیشه بیشتر میخوام خم کنم احساس میکنم زانوم قفله ودرد داره دکترم بهم گفته فیزیوتراپی نمیخواد بری خودت تمرین کن ولی زانوم ۹۰درجه بیشتر خم نمیشه چه کار کنم ممنون

     پاسخ
     • دکتر بهنود صمدی
      9 اسفند 1399 13:12

      باید معاینه شوید تا در صورت لزوم جراحی مجدد انجام شود

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

  • دکتر بهنود صمدی
   17 دی 1399 07:18

   به منظور درمان باید معاینه انجام شده و ام ار ای بررسی شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • محمد حسین قنداق تراش
  2 دی 1398 02:46

  سلام وقتتون بخیر من ۴۹سالمه حدود ۲۰ساله پیش رباط صلیبی pcl پای راستم پاره شده ام ار ای هم نشون داده ایا الان میتونم عملش کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 دی 1398 07:37

   در صورتی که بتوان از رباط های کمکی استفاده می توان عمل کرد

   پاسخ
 • سلام من رباط ACLپاره کرده بودم که داشت خوب می شد دوباره خورده زمین مام التهاب کرد و اب جم شد دکتر هم اب زانومو کشید و پامو گچ کرد .ایا وقتی گچ را باز کنم میتوانم راه بروم یا ان را خم کنم؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 دی 1398 07:30

   باید حتما بعد از آن فیزیوتراپی تخصصی انجام شود تا بتوانید عملکرد طبیعی قبلی را بازیابید

   پاسخ
   • با سلام من رباط صلیبی دو تا پاره و دو مینیسک هم پاره ولی مشکل من خیلی قدیمی بود پانزده روزه عمل کردم دکتر بهم گفت ارتروز هم پیدا کردی ولی کم ایا در دراز مدت برام باز مشکلی پیش میاد یا بعد دوره درمان حالت عادی خواهم داشت

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     28 مهر 1399 11:58

     با توجه به عمل جراحی انجام شده به منظور پیشگیری از ایجاد مشکلات آتی باید ما بررسی شده و در صورت لزوم کفی مناسب برای شما طراحی و ساخته شد و همچین ورزش های تقویتی و کششی پا را به صورت مداوم انجام دهید

     پاسخ
 • محمود
  10 دی 1398 03:00

  سلام در ورزش رباط زانوی من اسیب دیده و پام بطرف داخل گاهی اوقات خالی میکنه می خواستم ببینم با ورزش درست میشه ۳۷سالمه

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 دی 1398 07:29

   با توجه به شرح حال فکر نمی کنم ورزش به تنهایی کمک کننده باشد و بهتر است درمان ها تخصصی انجام شود

   پاسخ
 • مهدی.۳۲
  21 دی 1398 23:03

  سلام..خسته نباشید. باتشکر..من تو دویدن مشکلی ندارم فقط تو تغییر مسیر زانو مشکل داره..میخاسم ببینم علاجش چیه ک باز بتونم ورزش کنم..

  پاسخ
 • منصور شيرزاد
  25 دی 1398 11:20

  سلام
  پارگي acl گريد ٢ دارم ٤٢ سالمه
  فوتبال بازي ميكنم
  براي درمان چه كار بايد بكنم؟

  پاسخ
 • پازوکی
  28 دی 1398 21:58

  با سلام.
  من خانم ۳۹ ساله هستم . حدود سه ماه پیش در حین راه رفتن به دلیل سهل انگاری به شدت زمین خوردم و بعد از یکماه که درد زانوم خوب نشد MIR دادم و مشخص شد رباط صلیبی زانو چپم پاره شده . دکتر گفت نیازی به جراحی نیست با کمک فیزیوتراپی و ورزش های هوازی خوب میشه . الان زانوم درد نمیکنه ولی به راحتی خم نمیشه و موقع خم کردن درد میگیره . میخوام بدونم برای تقویت زانو و کاهش وزن میتونم از دوچرخه ثابت در منزل استفاده کنم یا نه؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   2 بهمن 1398 12:58

   بله می توانید استفاده کنید اما با توجه به این که دامنه حرکتی زانو بسیار مهم است که در حد طبیعی خودش باشه حتما یک دوره فیزیوتراپی تخصصی هم انجام بدید
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • Sadeq ebadi
  2 بهمن 1398 11:01

  سلام من ۱۶ سالمه و کشیدگی رباط و کوفتگی زانو دارم ووقتی زانوم رو تکون میدم چپ و راست انگار از جاش در میاد.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چی کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   2 بهمن 1398 12:51

   با توجه به سن شما مهم هست که کشکک زانو هم معاینه بشه و به احتمال زیاد دوره تخصصی فیزیوتراپی لازم باشد
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من دختری ۱۵ ساله هستم و در لیگ برتر فوتبال بازی میکنم متاسفانه بازیکن تیم مقابل با زانو به قسمت خارجی زانوی من ضربه زد و بعد ازmriمتوجه پارگی درجه دو aclو جزئی شاخ خلفی مینیسک شدم بعد از گذشت سه ماه میتوانم بیشتر حرکات ورزشی را انجام دهم و بدوم به جز دو سرعت اما به علت استفاده اتل زیاد ران پایم کمی لاغر شده.
  ۲۰ جلسه فیزیوتراپی و ۳ جلسه لیزر درمانی رفتم اما پزشک گفته است که هنوز نصف رباط پاره است (بار اول بیشتر از نصف پاره بود) من اب درمانی و بدنسازی و… را از امروز شروع کرده ام چند وقت دیگر لازم است تا به شرایط قبلی بازگردم؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 بهمن 1398 07:13

   پیشنهاد درمانی برای شما
   تزریق پی ار پی به منظور تسریع ترمیم
   و همچنین بیوفدبک به منظور تقویت عضلات
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۱۸ سال دارم و رباط صلیبی و رباط خارجی هم پاره کردم ام ار ای هم نشون داده ورزش در باشگاه بعده ا خوب من باشگاه دوستم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 بهمن 1398 07:13

   باید درمان کامل انجام بشه و بعد از یک ماه باشگاه برید
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • باسلام،بنده ۱۸سال دارم بنده زمین خوردم درحین دویدن روی پای چپم دچاردررفتگی شد و با مراجعه به دکتر آتل گرفتن رو انجام دادم و۱۰روزبعد به متخصص مراجعه کردم مقداری قرص و امپول تجویزکردن برام وروی پام میتونم بایستم ولی درزانوم حس ضعف دارم ومقداری لنگ میزنه پای(چپ) اسیب دیده از پله هم نمیتونم بالاپایین کنم و زانوم خالی میکنه لطفا راهنمایی کنید که باید چه کاری انجام بدم برای بهبود کامل چون هم ورزش بدنسازی انجام میدم به صورت حرفه ای و شغلمم طوری هست که فقد از پله میرم و میام

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     30 فروردین 1399 04:51

     سلام وقت بخیر با توجه به شرح حالی که شما دادید باید حتماً برای شما یک دوره کامل فیزیوتراپی تخصصی زانو انجام شود

     تعیین وقت
     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
     • سلام ۱۹ سالمه فوتسال بازی میکنم و ۳ ماه پیش دچار پارگی درجه ۱رباط قدامی و شدم الان با فیزیوتراپی هایی که رفتم میتونم راه برم ولی دیگه نمیتونم ورزش کنم اگه عمل کنم بعد چند وقت میتونم فیکس شم دوباره :::؟؟

     • دکتر بهنود صمدی
      20 دی 1399 13:19

      برای اینکه بتوانید بعد از جراحی هم فعالیت ها رو انجام بدید باید یک دوره دوماهه فیزیوتراپی انجام دهید

      ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

  • با سلام وخسته نباشيد من ٤٠ سالمه ٢٠ روز پيش رباط صليبي قدامي پاره شد و ١٠ جلسه فيزيوتراپي انجام دادم ايا بايد ادامه بدم يا خير با توجه به اينكه درد پام خيلي كمتر شده

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    28 مهر 1399 11:52

    بله ادامه جلسات را باید برای تقویت عضلات پا و انجام ورزش های دینامیک پیش بروید

    پاسخ
 • علی جمشیدی
  10 بهمن 1398 00:46

  باسلام
  من ۳۲ سالمه acl بننده دچار پارگی شده یعنی پارگی اون به صورتیه که عین طناب رشته رشته شده و کامل پاره نشده یعنی حدود ۶۰ درصدش پاره شده و تا به امروز که حدود سه هفته از زمان مصدومیت من میگذره زانوم خالی نکرده تو این مدت هم فیزیوتراپی رفتم و قرص های غضروف ساز مصرف کردم سوال بنده اینه آیا حتما به عمل جراحی نیاز دارم یا اینکه میتونم با فیزیوتراپی و خوردن قرص های غضروف ساز مثل فلکس اورت و کلاژن و آواکادو و همچنین انجام ورزش های تقویتی و استخر زانوم رو بازسازی کنم؟ یا اینکه حتما عمل میخوام؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 بهمن 1398 07:12

   علاوه بر فیزیوتراپی برای مشا می توان پی ار پی که تزریق پلاکت غنی شده از خون خود شما هست نیز در زانو انجام داد تا فرایند ترمیم تسریع شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • علی جمشیدی
  15 بهمن 1398 00:53

  باسلام
  من ۳۲ سالمه acl بننده دچار پارگی شده یعنی پارگی اون به صورتیه که عین طناب رشته رشته شده و کامل پاره نشده یعنی حدود ۶۰ درصدش پاره شده و تا به امروز که حدود سه هفته از زمان مصدومیت من میگذره زانوم خالی نکرده تو این مدت هم فیزیوتراپی رفتم و قرص های غضروف ساز مصرف کردم سوال بنده اینه آیا حتما به عمل جراحی نیاز دارم یا اینکه میتونم با فیزیوتراپی و خوردن قرص های غضروف ساز مثل فلکس اورت و کلاژن و آواکادو و همچنین انجام ورزش های تقویتی و استخر زانوم رو بازسازی کنم؟ یا اینکه حتما عمل میخوام؟ ممنون میشم راهنمایی کنید ایا حتما نیاز به عمل دارم یا میتوننم با بدنسازی و تقویت عضله چهار سر زانو دوباره فوتبال بازی کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   20 بهمن 1398 11:22

   فعلا می توانید با این درمان ها پیش بروید و حتی می توان پی ار پی هم انجام داد.
   در صورتی که علایم برطرف شود نیاز به جراحی نیست
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • مجید حسینی
    15 آذر 1399 06:23

    سلام من دیشب زانوم پیش خورد به سمت راست خارج.. یه تق صدا داد و یه ضعف نیم ساعت تو ساق پام ایجاد شد…ورم زیادی نداره و فقط موقع راه رفت سمت راست زانوم درد میگیره لطفا میشه راهنمایی کنید

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     23 آذر 1399 06:02

     اسیب در ساختار نگه دارنده مفصل ایجاد شده که باید معاینه شده و ام ار ای تهیه شود ، احتمالا با تجویز دارو و فیزیوتراپی بهبود یابد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام من ۲۸سالمه حین ورزش تو فوتبال هنگام چرخش درد خیلی بدی تو زانو راستم حس کردم ولی زیاد بهش توجه نکردم الان یک ماه این درد رو دارم بعد دو هفته دباره فوتبال رو ادامه دادم تو بازی باز زانوم خالی کرد خردم زمین دکتر هم نرفتم به نظر شما رباطم اسیب دیده ؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   20 بهمن 1398 11:21

   بله احتمالا و باید معاینه شده و ام ار ای درخواست بدیم
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید ببخشید من رباط داخلی کشیده شده و به فیزیو تراپی مراجعه کردم و الان خیلی خوبترم خواستم بگم میتون با پام برم بدنسازی کنم تا قوی بشه

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     4 اسفند 1398 06:01

     این مورد رو از فیزیوتراپیست خودتون سوال کنید چون بیشتر می تونن کمک کنن بهتون با توجه به درمانی که دارند انجام می دهند
     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • با سلام.
  حدود شش ماه قبل رباط کلترال بیرونی زانوم بر اثر خیس شدن شلوار و گرم بودن بدن بر اثر فعالیت ورزشی دچار گرفتگی شده و بعد از گذشت این مدت با توجه به فعالیت در کوهنوردی دچار گرفتگی و درد میشه(مخصوصا کوهنوردی سنگین)
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   4 اسفند 1398 06:01

   در این مورد فیزیوتراپی تخصصی می تواند کمک کند
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • محمد پارسا
  30 بهمن 1398 09:51

  من ۱۵ سالمه در ورزش والیبال به دلیل پرش زانو التهاب داره دکتر گفته باید آمپول بزنه بعد حدود۱۵ روز گچ بگیریم و تا ۳ماه ورزش سخت نکنم آیا به حرف دکتر گوش کنم یا نه

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   4 اسفند 1398 06:01

   سلام غالبا در این موارد زانوبند داده می شود و فیزیوتراپی تخصصی انجام می شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • شایان
    9 مهر 1399 08:04

    سلام خوبید من ۱۷سالمه
    توی بازی یه نفرا دریبل کردم بعد وقتی که پام اومد زانوم اسیب دید و باد کرد رفتم دکتر گفت رابطط کش امده .
    چی کار کنم

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     13 مهر 1399 14:02

     با توجه به سن باید حتما دارو تجویز شده و فیزیوتراپی تخصصی زانو انجام بدیم

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید من تو والیبا رباط زانوم پاره شده اما پام خالی نمیکنه و ورم وکبود هم نشده اماالان ۱ماه هست که مثل همیشه راه برم و نمی تونم پشت زانوم رو مثل زانوی پای دیگرم به زمین بچسبونم ودرد میاد .دکتر گفته فیزیوتراپی کن و وزن کم کن اگه خوب نشد عمل کن میشه راهنماییم کنید که پارگی رباط من از چه نوعی هست؟وباید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   31 فروردین 1399 06:03

   سلام به احتمال زیاد عضلات شما ضعیف و کوتاه شده است که باید برای آن فیزیوتراپی انجام شود.

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام من فوتبال بازی میکنم پستم هم دروازبانه یه روز از تمرین رفتم خونه تا صبح بلند شدم دیدم زانوم درد میکنه رفتم ام ار ای گرفتم گزارش ام ار ای میگه همه چی نرماله اما دکتر میگه نه من اینو قبول ندارم رباط پاره کردی پام درد میکنه ولی خالی نمیکنه صدا هم داره بعد سوال دوم کی میتونم به ورزشم ادامه بدم؟ متشکرم

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     7 دی 1399 06:03

     سلام وقت بخیر
     به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

     ۱. سن بیمار
     ۲. شرح حال بیماری
     ۳. تصویر مدارک پزشکی
     ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

     شماره واتس آپ
     ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

     پاسخ
 • عزیز بلوچ
  22 اسفند 1398 10:26

  سلام دکتر من تز موتور افتادم و زانوی پام پیچ خوردو خیلی درد گرفت و الان هم ورم و التهاب داره و نمی توانم خوب. راه برم و دارو ضد التهاب مصرف میکنم آیا به مرور خوب میشه

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   31 فروردین 1399 06:01

   سلام در این نوع اسیب غالبا ساحتار های داخلی زانو دچار مشکل می شوند به همین دلیل باید حتما معاینه شده و عکس و ام ار ای تهیه شود و برای درمان دیر نشود.

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام،من در تصادف رباط pcl و lcl زانوی چپم به طور کامل پاره شد،دکترم گفت باید طی دو مرحله زانو عمل بشه،الان عمل اول رو انجام دادم و رباط lcl رو باسازی کرد،و سه هفته هست که پا ثابته و این هفته بخیه های زانوم رو باید بکشم،میخواستم بپرسم حرکاتی که در بالا گفتین برای زانوی من هم مناسب با توجه به پاره بودن رباطpclم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   31 فروردین 1399 06:01

   سلام بله می تواند کمک کند اما بهترین راهکار این است که فیزیوتراپی تخصصی زانو پس از عمل جراحی انجام شود که همه موارد تحت نظر بوده و مرحله به مرحله انجام شود.

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما .من در هنگام تمرین بدن سازی در حرکت اسکات خارج زانوم دچار سوزش در درد نسبتا شدید شد .و بعد در ۱۲ ساعت بعد درد در کنار زانوم شروع شد درد طوری بود که که پام لنگ بود و نمی تونستم خوب راه برم اما در این حالت پام خالی نمی کرد و پام در تمام دامنه حرکتی می تونستم حرکت بدم اما همراه با درد و گرفتگی .کنار پام هم خیلی کم یا متوسط ورم داشت و پشت ساق پای مصدومم هم گرفته بود و در چند روز بعد پام به حالت عادی برگشت .دکتر من به علت شیوع ویروس کرونا نتونستم ام ار ای بگیریم به نظر شما چه اسیب دیدگی میتونه باشه .الان تقریبا یک ماهه که استراحت مطلق دارم .و چند روز پیش چند ست اسکات با وزن بدنم روفتم در ابتدای حرکت هنگام نشستن کنار پام سوزش ملایمی داشت و در روز بعد کمی درد در کنار پام احساس کردم و الان پام حالت عادی داره و درد نداره .و به نظر شما چند هفته ای دیگه باید استراحت داشته باشم .دکتر خیلی ممنون میشم اگر پاسخ منو بدید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 05:03

   سلام وقت بخیر با توجه به موضوعی که شما شرح دادید می‌توان به این نتیجه رسید که التهاب خفیفی در ساختارهای داخلی زانوی شما بعلاوه کشکک قدامی آن ایجاد شده است که با یک دوره فیزیوتراپی تخصصی میتوان آن را درمان نمود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • مصطفی فرجی
  2 فروردین 1399 15:40

  سلام ۳۰ سالم هست یه مدته LcL پام وقتی که توی بازی فوتبال شوت میزنم به شدت درد میگیره تو شرایط عادی و دویدن مشکلی ندارم ولی وقتی شوت میزنم درد میگیره ممنون میشم اگه تمرینی داشته باشه بهم بگید مرسی

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 05:03

   سلام وقت بخیر با توجه به مشکلی که شما شرح داده اید می توان با کمک تقویت عضلات و همچنین تیپینگ کشکک زانو و ساختارهای بالایی زانو به درمان آن کمک کرد

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من یک سال پای چپ پیچ خورده ام رفتم ولی دقیق جواب نداند یک میکه رباط صلیبی کامل پاره شده یکی هم میکه نصف پاره شده ولی خالی نمیشه یا درد داشته با شه خوب هم خم و دراز میکنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 05:00

   سلام وقت بخیر به منظور اینکه بتونیم دقیق تر و بهتر شما رو راهنمایی کنید لطفاً تصویر مدرک پزشکی تون رو و شرح حال دقیق از مشکلی که دارید رو در شماره تلگرام یا واتساپ برای بنده ارسال کنید

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من بر اثر کار کردن رباط زانوم پاره شده فیزتراپی هم رفتم فایده نداشت درد شدید دارم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 04:57

   سلام وقت بخیر به منظور اینکه بتونید مشاوره تخصصی بگیرید و اطلاعات بنده هم در مورد شما کامل تر باشه لطفاً تصویر مدرک پزشکی تون رو سنتون و همچنین شرح حال درد رو برای بنده در شماره تلگرام واتساپ ارسال کنید

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • محمد مهدی
  9 فروردین 1399 10:46

  سلام من ۱۷ سالمه وسط فوتبال میخواستم چرخش سریع داشته باشم که پام رو زمین قفل شد و فقط زانوم چرخید
  ام ار ای گرفتم و رفتم پیش دکتر گفتش کش اومده و اینا الان ۳ ماهه گذشته و هنوز احساس میکنم زانوم خالی میکنه
  و چند روزه میخوام تمرین سبک کنم میترسم که دوباره رباطم اسیب ببینه به نظر شما چیکار کنم؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 04:57

   سلام وقت بخیر با توجه به سن شما و آسیبی که داشته‌اید بهترین درمانی که میتونیم پیشنهاد بکنم البته پس از معاینات بالینی و مطالعه ما رای درمان ترکیبی تزریق پی آر پی در زانو و همچنین دوره تخصصی فیزیوتراپی زانو به مدت ۲۰ جلسه می تواند باشد که بتوان آسیب را به صورت کامل ترمیم کرد که شما بتوانید به دوره‌های ورزش خودتون برگردید

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • مهدی گل محمدی
  10 فروردین 1399 10:42

  سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه من ۱ساله زانو درد دارم اول که زانوم درد کرد ان ارای دادم تو جوابش کشیدگی aclمن تو این ۱سال زانوم خیلی تو فشار گذاشتم الان زانوم بالا پایین میکنم صدایی ناگهانی تاخ میاد وقتی زانوم به بیرون خم میکنم زانوم درد میکنه ورم نداره خالی نمیکنه قفل نمیکنه آیا با ورزش درست میشه ؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 04:56

   سلام وقت بخیر با توجه به توضیحاتی که شما دادین می توان با یک دوره فیزیوتراپی تخصصی و پس از آن روش بیوفیدبک به درمان این موضوع کمک کند
   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من فوتبال بازی کردم ۶۰درصد سفید رون پاره شده والان همسترینگ یکمی درد می گیرد حالا باید چکار کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 04:56

   سلام وقت بخیر به منظور دریافت مشاوره تخصصی و همچنین بررسی های دقیق تر در رابطه با مشکل شما بهتر است تصویر مدرک پزشکی را در تلگرام یا واتساپ که خدمت شما اعلام می کنم ارسال کنید

   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من ۲۱سالمه و حدود یکسال هست که دچارکمردرد و زانو درد هستم.دیسک خفیف دارم و رباط زانوم دچار کشیدگی شده .و الان برای زانو درد زیادی دارم طوری ک نمیتونم زانورو خم کنم میخواستم ببینم ورزشی هست که بتونم درد زانورو کمترکنم؟شما چی پیشنهاد میکنید دکتر؟؟؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 04:53

   سلام وقت بخیر با توجه به سن شما قابلیت بدن برای ترمیم آسیب و همچنین جبران کم کاریهای عضلات با ورزش ها وجود دارد برای این که بتوانید ورزش ها را به صورت دقیق و تخصصی دریافت کنید باید اول معاینه بالینی انجام شود که این ورزش ها به صورت دقیق تر و تخصصی تر برای شما تجویز شود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • مسعود صالحی
  25 فروردین 1399 07:30

  با سلام
  من در حین بازی فوتسال با حریف زانو به زانو شدم و از جلو به زانوم فشار به عقب اومد و زانوم و صدا داد احساس کرد صدا خورد شدن اومد خلاصه ام آر آی کردم دکتر گفت ۵۰ درصد پارگی رباط صلیبی داری ولی زانو خالی و قفل ندارم
  مشکلی که هست من احساس میکنم زانوی من به پشت ناپایدار هست از تیر ماه ۹۸ این اتفاق افتاده فیزیوتراپی و باشگاه هم رفتم برای تقویت عضلات ولی باز هم موقع حرکت درد احساس میکنم
  مخصوصا زمانی که مدت طولانی میشنم و موقع بلند شدن و راه رفتن درد میگیره بعد چند دقیقه کم میشه
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 04:52

   سلام وقت بخیر با توجه به آسیب هایی که زانوی شما متحمل شده روش درمانی پیشنهادی بند به صورت ترکیبی است یعنی با استفاده از prp که تغلیظ شده پلاکت های خونی خود شما هست بتوان به ترمیم بافت های آسیب دیده زانو کمک کرد و در کنار آن یک دوره فیزیوتراپی تخصصی زانو با کمک روشهای بیوفیدبک و تیپینگ انجام شود

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۳ روز پیش توی بازی فوتسال از زانو پای چپ دچار مشکل شدن و ب طوری ک ساق پای چپم ب سمت بیرون رفت وقتی ک آسیب دید و برگشت سر جاش اولش نتونستم تکون بخورم ولی بعدش ک بلند شدم زانوم خالی میکرد حسش میکردم ک مفصل ها روی هم بازی میکنن و درد شدیدی داره زانوم ورم نداره و تا حدودی باز و بسته هم میشه فقط در قسمت بغل داخلی زانو چپم احساس درد میکنم وقتی پام و میخام کامل خم و راست کنم بنظرتون مشکل چیه

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 تیر 1399 06:22

   با توجه به شرح حال شما بهتر است عکس ام ار ای تهیه شود تا بتوان تشخیص داده و درمان درپیش گرفته شود.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • علی اصغر قلندری
  27 خرداد 1399 12:11

  سلام من زیاد روی پاهایم وا می ستم پا هام درد می گیره زانو هام لگنم درد می گیره

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 تیر 1399 06:16

   توضیحات شما کلی است و نمی توان با ان نظر داد. باید شرح حال دقیق تر به همراه سن و بیماری زمینه ای ارایه کنید و یا برای معاینه تشریف بیارید.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر. من ۵ ماه هست رباط صلیبی و منیسک زانو راستم رو عمل کردم ولی هنوز مشکل صاف شدن زانو دارم یعنی زانوم به طور کامل صاف نمیشه میخواستم بدونم اگه دویدن رو شروع کنم احتمال صاف شدنش وجود داره؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 تیر 1399 06:08

   خیر متاسفانه دویدن به تنهایی نمی تواند به صاف شدن زانوی شما کمک کند باید موارد زیر انجام شود تا بتوانیم به دامنه حرکتی نرمال زانو برسیم یک تهیه زانو بند مخصوص و دوم جلسات مداوم درمانهای دستی و فیزیوتراپی

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • گرامی
    9 تیر 1399 09:46

    سلام وقتتون به خیر من ۳۰سالمه موقتی از خواب بیدار میشم هردو پاهام درد می کند وقتی میرم بیرون واسه کار پیاده روی می کنم خوب، میشم، همه سر،صبح ها این طوری میشم

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     11 مرداد 1399 04:21

     با توجه به علایم شما پی توان حدس زد که التهاب پاشنه پا دارد که می توان آن را با ورزش ، کفی طبی و فیزیوتراپی درمان نمود.

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • فرهاد یوسفی
  8 تیر 1399 18:00

  با سلام بنده ۳۹ سالمه تو فوتبال رباط Aclپاره کردم دکتر رفتم میگه باید عمل کنی ولی یکی از دوستانم هم با اینکه پاره شده با زانو بند بازی میکنه میخاستم بدونم با فیزیو تراپی و تقویت عضلات زانو ایا بدون عمل میشه با زانو بند بازی کرد یا حتما باید عمل کنم ممنون

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   11 مرداد 1399 04:26

   لطفا تصویر ام ار ای را به منظور بررسی تخصصی تر و ارائه راهکار در واتس اپ ارسال کنید
   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
   • علی رضای
    27 شهریور 1399 19:56

    سلام من شش قبل تو بازی فوتبال زانوی چپم زربه خورد بعدی شش ما رفتم دوکتور ام آر آی دادم دوکتور گفت عمل کن ولی من به دوکتور گفتم آلآن شرایطی عملش را ندارم بعد دوکتور گفت مشکلی نداره هر وقتی خواستی بیا عمل کن الان دردی زیاد نداره خیلی کمی بعضی وقتا خالی میکند تو کار مشکلی نداره هر جور چرخش داره من تاهنوز روش ورزش دورست نکردم آلآن کمی از زانو به پاینم لاغر شده عضله زیری زانو ام آیا ورزش کنم بهتر میشه یا خیر یا تا یکسال دیگه عمل نکنم مشکل پیش نمیاد خواهشن رهنمای ام کن

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     8 مهر 1399 10:41

     باید تزریق پی ار پی برای شما انجام شده و فیزیوتراپی انجام دهید

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     14 مهر 1399 05:25

     لطفا تصاویر ام ار ای را در واتس اپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید نظر بدم

     پاسخ
 • سلام من ۱۷ سالمه و ۲ ساله قبل وقتی از فوتبال میومدم زانوم کمی درد داشت و بعد خوب میشد و بعد از مدتی نمیتونستم تو فوتبال مثل قبل بازی کنم و مقداری هم نا پایداری زانو داشتم یعنی دامنه حرکتی زانوم محدود شده بود نمیتونستم با بیرون پا حمل کنم و بعد تصمیم گرفتم فوتبال رو گذاشتم کنار و به دکتر رفتم که prp تزریق کردن ولی کارساز نشد و mri هم کشیدگی و پارگی ناقص نشون میداد بعد هم دکتر نرفتم. الان هم وقتی راه میرم احساس ناخوشایندی دارم. زانوم هم خالی اینا نمیکنه ولی کمی ناپایداره. توصیه شما چیه ؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   11 مرداد 1399 04:22

   غالبا به منظور برطرف کردن ناپایداری باید چند اقدام با هم انجام شود. تزریق پی ار پی یا گاز ازون، استفاده از طانوبند و فیزیوتراپی هر سه این اقدام همزمان لازم هست.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • حامد میان محله
  9 تیر 1399 14:26

  سلام من با موتور زمین خوردم زانوم هنگام خمو راست کردن درد زیادی در قسمت داخل داره وبه طور کل خمو راست نمیشه ام آر آی کردم دکتر گفت رباط آسیب دیده آتل داده گفته احتمالا تا یک ماه دیگه خوب میشه این تکون نخوردن زانو عوارض بعدی نداره یعنی با تکون ندادن زانو خوب میشه وظمنا من راه برم با آتل مشکلی نداره ممنون

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   11 مرداد 1399 04:20

   بله کم تحرکی مفصل به مدت طولانی می توان موجب خشکی مفصل و کوتاهی ساختار های اطراف آن شود. که باید برای درمان ان حتما فیزیوتراپی تخصصی زانو انجام شود.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام ۱۸ سالمه توی فوتبال توی چرخش و بدون هیچ ضربه ای زانوم توی حالت بدی قرار گرفت که صدای بلندی هم از زانوم اومد ولی هیچ درد و کبودی نداشتم
    ولی یکم زانوم خالی میکرد. بعد اون برای پیشگیری ۱ بارهم پامو روی زمین نذاشتم و آتل بستم فرداش رفتم دکتر ارتوپد بدون ام آر آی معاینه کرد گفت که رباط صلیبی زانوت پاره شده ولی بعد ۵ روز یه دکتر دیگه رفتم با ام آر آی و معاینه گفت که چیز خاصی نیست و کشیده شده الان باید به کدوم اعتماد کنم ؟ توی ۵ روز میشه بهبود نسبی پیدا کرده باشه ؟

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     14 مهر 1399 05:33

     با توجه به شرح حال غالبا ابتدا جلسات فیزیورتاپی باید انجام شود تا از حجم اسیب و التهاب درون مفصل کم شود و بعد از آن ام ار ای تهیه شود تا خطا در تصویربرداری نباشد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • مصطفی علیزاده
  23 شهریور 1399 13:25

  سلام من توفوتبال زانو رفت رو به داخل بعد از ام ار ای دکتر تشخیص پارگی کامل mclو پارگی ۵۰درصدی acl رو دادن و برام یه بریس یاهمون زانو بند تجویز کرده به مدت ۴۰روز
  الان من از این نگرانم که ایا تو این مدت عضلات زانوم خشک نمیشه یعنی باید کامل بدون حرکت ۴۰روز پامو خم نکنم؟ میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 مهر 1399 05:32

   با توحه به شرح حال شما باید فیزیوتراپی تخصصی هم حتما انجام شود تا مفصل دچار خشکی و عضلات دچار ضعف نشوند

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من ۱۸ سالمه
  تو بازی فوتبال گرم نکرده بودم و همون اول شروع به استارت زدن کردم و زانوم قفل کرد و تموم رباط های پام اسیب دید
  بعد از طی مراحل درمان
  تو اخرین ام ار ای ک گرفتم دکتر گفت aclهنوز ۲۵ درصد پارگی داره
  و گفت نیاز به عمل نداره
  الانم حدودن ۸ ماه گذشته و من هیچ مشکلی برای دویدن و ورزش کردن ندارم
  میخاسم بدونم امکان داره که اون ۲۵ درصد طی این مدت درست شده باشهه؟؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 مهر 1399 10:40

   بله در صورتی که بدن قدرت ترمیمی بالایی داشته باشد

   پاسخ
 • آرمان کرمی
  30 شهریور 1399 09:11

  سلام خسته نباشید من ربات پامو عمل کردم وچند وقت دیگه باید مینیسک داخلی پیوند بزنم به نظرتون بعد از اون چند وقت طول می‌کشه دوباره فوتبال بازی کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 مهر 1399 10:35

   این با توجه به تکنیک های اجرایی روی زانو است ولی قبل از اینکه بخواهید ورزش شروفع کنید باید حتما جلسات متمادی فیزیوتراپی تخصصی برای شما انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • آرمان کرمی
  30 شهریور 1399 09:12

  سلام مجدد به من گفتن اگه تو مطب شخصی برای پیوند مینیسک اقدام کنی از دولتی بهتره به نطر شما درسته این حرف

  پاسخ
 • ناشناس
  5 مهر 1399 08:36

  سلام فردی ۴۵ ساله هستم که سال ۹۳ منیکس روباط سلیبی عمل کردم چند سال خیلی عالی بود تا اینکه چندمدت پیش حواسم نشد وزنه سنگین بلند کردم که درد شدید گرفت زانوم خالی نمیکنه ولی سینه پاه راستم را سمت بیرون پرت میکنم دردم میگیره رفتم پیش دکترم به من پیشنهاد فیزوتراپی و دارو تجویز کرد الان جلسه هفتم فیزو تراپی هستم بازم درد میکنه نمیدونم عمل کنم ای سی ال خوب میشه یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 مهر 1399 09:07

   سلام لطفا تصویر ام ار ای را در واتس اپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال نمایید

   پاسخ
 • سلام، من ۲۴ سالمه ،تقریبا ۱ سال هست که رباط ACL زانو چپم پارگی خفیف داره، و به دلیل وزنی که انداختم رو زانو راستم زانو راستمم آسیب دیده که فک میکنم اون هم رباطمه، درده جفت زانوم خیلی نیست ولی هر جا میرم همرامه
  ورزش های فیزیو تراپی‌رو شروع کردم
  خواستم بدونم دیگه چه کار های برای درمان سریع تر کمک میکنه؟ مثل:
  چه مواد غذایی مصرف کنم ؟
  الان نیاز به یخ گذاشتن هست؟
  ……
  خیلی ممنونم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   13 مهر 1399 13:56

   برای این مورد باید فیزیوتراپی تخصصی انجام شده و در کنار آن ورزش های تقویتی انجام دهید

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • علیرضا
    29 آذر 1399 04:05

    سلام من ۱۶ سالم هستش و بصورت حرفه ای فوتبال بازی میکنم.و در یک بازی رباط صلیبی پام پاره شده.من الان باید چیکار کنم؟گفتن باید تا ۱۸ سالگی صبر کرد و من نمیتونم دوسال صبر کنم . دردی هم ندارم ولی وقتی فوتبال بازی کنم زیر پام خالی میشه لطفا کمکم کنید

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     7 دی 1399 05:58

     با توجه به شرایط شما می توان تزریق پی آر پی انجام داد و فیزیوتراپی تخصصی کرد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • ناشناس
  25 آذر 1399 03:33

  سلام من۳۵سالمه ۳ سال قبل به دلیل فوتببازی کردن رباط اصلیم دچار پارگی شده باید چکارکنم ممنون

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   7 دی 1399 06:08

   لطفا تصویر ام آر آی و شرح حال کامل را در شماره واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال نمایید تا بتوان نظر دقیق تری داد.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من فوتبال بازی میکنم پستم هم دروازبانه یه روز از تمرین رفتم خونه تا صبح بلند شدم دیدم زانوم درد میکنه رفتم ام ار ای گرفتم گزارش ام ار ای میگه همه چی نرماله اما دکتر میگه نه من اینو قبول ندارم رباط پاره کردی پام درد میکنه ولی خالی نمیکنه صدا هم داره بعد سوال دوم کی میتونم به ورزشم ادامه بدم؟ متشکرم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   7 دی 1399 06:03

   سلام وقت بخیر
   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   شماره واتس آپ
   ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
 • سلام چند مدت پیش رباط و منیکس پام پاره شد والان پام کامل باز نمیشه و راه رفتن اصلا برام مقدور نیست تا زمان عمل باید چکار کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   7 دی 1399 06:01

   سلام وقت بخیر
   به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

   ۱. سن بیمار
   ۲. شرح حال بیماری
   ۳. تصویر مدارک پزشکی
   ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

   شماره واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵

   پاسخ
   • ناهید
    14 دی 1399 04:42

    با سلام : ۵۶ ساله به علت شکستگی پای چپ دو ما گچ گرفته شد. با دو عصا برای دو ماه از پای راست استفاده کردم. بعد از باز شدن گچ زانوی پای راست درد میکنه پشت زانو احساس میکنم رگها کوتاه شده و یا ماهیچه ها. وقتی بلند میشم راه برم تا مدتی میلنگم و درد دارم ولی ساعتی بعد بهتر میشه. در ضمن نمیتونم چمباتمه بشینم احساس میکنم زانوم میترکه و درد میکنه. دو طرف زانو و ماهیچه ها هم سفت شده و درد میکنه ممنون از شما

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     20 دی 1399 13:18

     با توجه به مشکل شما و توضیحاتی که دادید باید یک وسیله کمکی برای ایجاد کشش در عضلات پشت ساق پا ساخته شده و پروتکل توانبخشی برای شما اجرا شود

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • بهزاد
  9 دی 1399 17:13

  با سلام من دچار کشیدگی رباط داخلی ومینسیک شدم به دکتر مراجعه کردم گفت ۴تا ۶هفته زمان نیاز هست چه راه کاری در بهبهودی من توصیه میکنید باتشکر

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   17 دی 1399 07:18

   با توجه به شرح حال بهتر است دارو تجویز شده و درمان فیزیوتراپی انجام شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • مقداد
  9 دی 1399 20:30

  باسلام
  من حقیقتش شب خوابیدم صبح که از خواب بیدار شدم دیدم زانوم داره درد میکنه به زانوم نگاه کردم دیدم زانوم کمی ورم داره رفتم دکتر فرمودند که پاندوم پاره شده به نظر شما چکار کنم که زودتر خوب بشه

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   17 دی 1399 07:18

   در صورتی که فقط یک زانو است باید برای آن تزریق پی ار پی به منظور ترمیم و آسیب انجام شود اما اگر هر دو زانو است باید ازمایش خون تهیه شود در ابتدا

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • امیرعباس
  12 دی 1399 23:42

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.
  من رباط بیرونی زانوم تو فوتبال کش اومده فیزیوتراپی و همه حرکات ورزش رو انجام دادم خوب شد اون موقعه وزنم ۶۴ بود الا با وزنه زدن شده ۷۱ بعد باعث درد میشه وقتی چهر زانو میشینم یا قبل این ک گرم کنم واسه تمرین در حال تمرین مشکله نداره ولی بعدش کمی درد داره ب نظر شما بخاطر اینه ک وزنم زیاد شده یا مشکل از جایه دیگس

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   20 دی 1399 13:18

   با توجه به سابقه آسیب باید از زانو بند در حین تمرینات استفاده کرد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتلفن نوبت دهی کلینیک