پارگی تاندون‌های زانو،  یکی از آسیب‌های جدی زانو است و زمانی رخ می‌دهد که تاندونی که استخوان کشکک زانو را به استخوان ساق پا متصل کرده است، دچار پارگی می‌شود. تاندون کشکک زانو ممکن است به طور کامل یا به طور جزئی پاره شود. پارگی تاندون کشکک زانو معمولا در حین انجام ورزش حرفه‌ای مانند بسکتبال، فوتبال و دو اتفاق می‌افتد که در آن‌ها ورزشکار به طور مداوم جهش دارد و احتمال وارد شدن ضربه و فشار زیاد به زانو وجود دارد. افراد میانسالی که به انجام چنین ورزش‌ها یا فعالیت‌هایی مشغولند، بیش از سایرین در معرض بروز پارگی تاندون زانو هستند. روش درمان این آسیب می‌تواند شامل روش‌های جراحی و غیرجراحی باشد. البته در صورتی که تاندون به طور کامل پاره شده باشد، انجام جراحی قطعا لزوم دارد. حتی در صورتی که تاندون به طور کامل پاره شده باشد نیز، در اغلب موارد درمان این آسیب موفقیت‌آمیز است و نتایج بسیارخوبی به همراه دارد.

هم افراد جوان و هم افراد سالخورده ممکن است دچار آسیب پارگی تاندون‌های زانو شوند. وارد شدن یک فشار بسیار شدید و ناگهانی مانند زمین آمدن پس از یک پرش بلند یا زمین خوردن از ارتفاع می‌تواند باعث پارگی تاندون شود. با کمک درمان‌های فیزیکی و اجرای یک برنامه‌ی توانبخشی طولانی مدت و فشرده، بیماران می‌توانند به سطح فعالیت قبلی خود بازگردند که البته این در صورتی است که بیمار تمامی ورزش‌ها و درمان‌های تجویز شده را انجام دهد. روش‌های درمانی ارائه شده می‌تواند شامل تزریق PRP، ماساژتراپی، شاک‌ویو‌تراپی و مانند آن باشد.

علل پارگی تاندون کشکک زانو


 • وارد شدن ضربه یا فشار شدید به زانو (تروما) مانند وارد شدن ضربه به پا در حین تصادف رانندگی یا آسیب‌دیدگی در حین ورزش
 • انجام دادن ورزش‌هایی که در آن شخص به طور مداوم باید بدود و جهش کند، مانند بسکتبال، فوتبال و دو و میدانی
 • تزریق کورتیکاستروئید در زانو که می‌تواند عضلات و تاندون‌ها را ضعیف کند.
 • نارسایی مزمن کلیه
 • ابتلا به بیماری پروتئینمی
 • ابتلا به اختلالات التهابی مزمن مانند روماتیسم مفصلی
 • بیماری‌های خود ایمنیِ التهابیِ سیستمیک مانند لوپوس اریتماتوی سیستمیک
 • دیابت
 • عفونت
 • اختلالات متابولیسمی

علائم و نشانه‌ها


علائم کشیدگی تاندون زانو و نشانه‌های پارگی تاندون کشکک زانو عبارتند از:

 • زانو درد، تورم و حساسیت به لمس کشکک زانو و تاندون آن
 • کاهش دامنه حرکتی زانو و مشکل در راه رفتن
 • عدم توانایی در وارد کردن وزن بر روی زانوی آسیب‌دیده
 • خشکی و گرفتگی مفصل زانو
 • بدشکلی و دفرمیتی مفصل زانو

تشخیص پارگی تاندون‌های زانو


متدهای تشخیصی که ممکن است متخصص طب فیزیکی برای تشخیص پارگی تاندون زانو به کار ببرد عبارتند از:

 • معاینات فیزیکی: پزشک به طور کامل زانو را معاینه فیزیکی می‌کند و از بیمار می‌خواهد که به او به طور کامل توضیح دهد که این آسیب چه طور اتفاق افتاده است. علاوه بر این بررسی سوابق پزشکی بیمار نیز می‌تواند به تشخیص نوع آسیب کمک زیادی بکند.
 • تصاویر رادیوگرافی از زانو: در تصاویر رادیوگرافی از اشعه X (رادیواکتیو) برای تهیه تصاویر از استخوان‌ها و مفصل زانو استفاده می‌شود که این تصاویر می‌توانند به قطعی کردن تشخیص پزشک کمک کنند.
 • اسکن ام آر آی: اسکن ام آر آی با استفاده از میدان‌های مغناطیسی، تصویر واضح‌تر و با جزئیات بیشتری از بافت‌های داخلی پا را نشان می‌دهد. با استفاده از این تصاویر، پزشک می‌تواند بافت یا استخوان‌های آسیب‌دیده را ببیند و تشخیص خود را قطعی کند.

بسیاری از بیماری‌ها، مشکلات یا آسیب‌های زانو می‌توانند علائم مشابهی با علائم پارگی تاندون زانو داشته باشند. ممکن است پزشک برای حصول اطمینان از ابتلای شما به سایر بیماری‌ها یا مشکلات، آزمایشات و تست‌های تشخیصی بیشتری را تجویز کند تا تشخیص خود را با اطمینان بیشتر تایید کند.

درمان


هدف اصلی از انجام هر درمانی (جراحی یا غیرجراحی) این است که ورزشکار یا شخص آسیب‌دیده بتواند به سطح فعالیت قبلی خود بازگردد و فعالیت‌های سابق خود را مانند قبل دنبال کند. با پیگیری و انجام درمان‌های تجویز شده توسط متخصص طب فیزیکی می‌توانید توانایی‌های قبلی خود را هر چه سریع‌تر بازیابید و در آینده با مشکلات مشابه مواجه نشوید.

استراحت

از انجام دادن فعالیتی که باعث فشار به زانوی شما می‌شود خودداری کنید. ممکن است متخصص طب فیزیکی به شما توصیه کند که برای جلوگیری از وارد آوردن وزن بر روی زانو، از عصا استفاده کنید.

کمپرس سرد

چند بار در روز روی زانوی خود کمپرس سرد قرار دهید و در هر نوبت بگذارید کمپرس سرد به مدت ۲۰ دقیقه روی زانو باشد. هرگز یخ را به طور مستقیم روی پوست خود نگذارید.

بانداژ فشاری

برای جلوگیری از التهاب و تورم بیشتر زانو می‌توانید از یک باند کشی استفاده کنید.

بالا آوردن زانو

برای کاهش تورم زانو،  در هنگام استراحت کردن دراز بکشید و پای خود را به نحوی بالا بگیرید که از سطح قلب شما بالاتر باشد.

دارو

داروهای زر معمولا برای درمان پارگی تاندون زانو تجویز می‌شوند:

 • NSAIDs (داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی) که درد و تورم زانو را کاهش می‌دهند.
 • تزریق استروئید برای کاهش التهاب و تحریک بافت‌های تاندون آسیب‌دیده

فیزیوتراپی

زمانی که التهاب حاد اولیه پس از آسیب‌دیدگی فروکش کرد، می‌توان درمان‌های فیزیوتراپی را آغاز نمود. تاکید فیزیوتراپی بر این است که شما به تدریج دستگاه ثابت‌کننده‌ی زانو را کنار بگذارید و کم‌کم وزن بیشتری بر زانوی خود وارد کنید و در نهایت تحرک‌پذیری زانو را افزایش داده و عضلات همسترینگ خود را تقویت کنید. بسیار مهم و حیاتی است که در طول دوره‌ی حاد آسیب‌دیدگی به طور مداوم با متخصص طب فیزیکی تعامل داشته باشید و سپس با توجه به روند درمانی که دارید، یک برنامه بهبودی و توانبخشی مناسب برای شما تدوین شود. نحوه طرح‌ریزی برنامه‌ی درمانی می‌تواند به دو صورت باشد:

 • شخص آسیب‌دیده می‌خواهد به فعالیت‌های معمول و روزمره بپردازد و بنابراین سعی می‌شود که دامنه حرکتی زانوی او و توان عضلانی او مجددا بازیابی شود.
 • در برخی شرایط خاص لازم است که برای ترمیم کامل تاندون آسیب‌دیده عمل جراحی انجام شود و پس از آن شخص دوره‌ی بهبودی بعد از جراحی را طی می‌کند.

با انجام حرکات و ورزش‌های خاصی می‌توان دامنه حرکتی زانو و قدرت آن را بازیابی نمود. برنامه‌ی درمانی در درجه‌ی اول بر روی افزایش انعطاف پذیری تاکید دارد. انجام کشش‌های سبک می‌تواند دامنه‌ی حرکتی شما را به تدریج افزایش دهد. با پیشروی درمان و بهبودی بیشتر، به تدریج تمرینات فدرتی نیز به برنامه‌ی شما اضافه می‌شوند. متخصص طب فیزیکی به شما خواهد گفت که چه زمانی می‌توانید به تمرینات ورزشی خود بازگردید.

لیزر‌تراپی

فوتون‌های منتشر شده از اشعه‌ی لیزر موجب تحریک سلول‌ها در بافت آسیب‌دیده می‌شوند و در نتیجه تقسیم سلولی، جریان خون و اکسیژن‌رسانی به بافت را افزایش می‌دهند و بدین ترتیب روند بهبودی و ترمیم بافت تسریع می‌شود. گفته می‌شود که انجام لیزرتراپی برای درمان تاندونیت موجب بهبود بازسازی عصبی نیز می‌شود.

اوزون ‌تراپی

اوزون تراپی روشی است که موجب تسکین درد می‌شود و بازسازی بافت‌ها کمک می‌کند. گاز اوزون تشکیل شده از همان مولکول اکسیژن است که دارای یک اتم اکسیژن بیشتر است. این گاز که دارای مولکول‌های اکسیژن بهبود یافته است، در بافت آسیب‌دیده و در جایی که التهاب و درد مزمن وجود دارد، تزریق می‌شود و موجب کمک به بازسازی بافت می‌شود.

تزریق PRP

می توان ترکیب پلاسمای غنی از پلاکت را مستقیما در محل آسیب‌دیده تزریق کرد. به عنوان مثالی از آسیب‌های تاندنیت زانو، در ورزشکاران تنیس و دونده بسیار زیاد دیده می‌شود که تاندون پاشنه متورم، ملتهب و دردناک می‌شود. در این موارد می‌توان ترکیبی از PRP و ماده‌ی بیحس‌کننده موضعی را مستقیما در بافت‌های ملتهب تزریق کرد. بعد از آن ممکن است طی هفته‌ی اول یا دوم بعد از تزریق PRP، درد بیمار بیشتر نیز بشود و حتی ممکن است چند هفته طول بکشد که تاثیرات مثبت تزریق PRP آشکار بشوند.

تکنیک‌های درمان دستی

انجام ماساژتراپی بر روی بافت‌های نرم، جااندازی مفاصل با تکنیک‌های ویژه‌ی درمان دستی و کشش کشکک زانو توسط یک فیزیوتراپیست موجب افزایش دامنه حرکتی مفصل زانو می‌شود. استفاده از تکنیک‌های موبیلیزاسیون (جااندازی مفصل) موجب کاهش درد نیز می‌شود.

حرکات اصلاحی

 با انجام دادن تمرینات قدرتی و تمرینات استقامتی می‌توانید دامنه حرکتی زانو را به طور کامل بازیابید و عضلات جلوران و همسترینگ  و ساق پا را تقویت کنید.

 • استفاده از روش‌های درمانی مانند تحریک الکتریکی، اولتراسوند، لیزر سرد، شاک‌ویو‌تراپی و سایر روش‌ها می‌تواند از میزان درد و التهاب تاندون و بورس مفصلی بکاهد.

استفاده از زانوبند طبی

 می‌توانید با استفاده از یک زانوبند طبی مخصوص (بریس) زانو را بی‌حرکت نگه دارید. بریس کمک می‌کند که در مدت زمانی که تاندون بازسازی می‌شود، زانو صاف و بی‌حرکت بماند.

مقالات مرتبط

68 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • داوری مهدی
  21 دی 1398 17:12

  من ورزش والیبال میکنم
  حدود یک هفته است که بالای زانو(تاندون) درد شدید گرفته
  این درد موقع پرش و جهش صورت گرفته است
  لطفا برای درمان سریع راهکار بدهید
  و چه مدت زمانی طول میکشد تا بهبود یابد۰؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   25 دی 1398 08:33

   به منظور درمان ابتدا باید تشخیص صحیح داشته باشیم. پیشنهاد می کنم برای معاینه تشریف بیارید

   پاسخ
  • کیومرث ریسی
   21 اسفند 1398 12:01

   سلام من ۱۶ سالمه یبار تو فوتبال پام پیچ خورد پایین زانوام وقتی خیلی صاف وایسم درد میگیره بنظرم تاندون زانوم باشه وقته خیلی بهش تحرک یا صافش کنم درد میگیره ایا راه درمان طبیعی داره؟

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    31 فروردین 1399 06:02

    سلام بله درمان می شود و غالبا با فیزیوتراپی تخصصی است و در کنار آن باید مدارک پزشکی تهیه شود.

    تعیین وقت
    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
   • سلام من چهل روز پیش تاندوم زانوم پاره شده بیست روزی پایم را با زانو بند طبی بستم ولی هنوز درد دارم یعنی یک خورده که روی پاهام می ایستم درد میگیره الان پام ورم داره ودرد هم دارم چقدر زمان میبره تا خوب شم

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     12 مهر 1399 07:36

     با توجه به شرح حال یکی از این دو اقدام باید انجام شود تا این مشکل مزمن نشود
     فیزیوتراپی تخصصی و یا تزریق گاز زاون

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • سپهر افروغی
  11 بهمن 1398 10:15

  من کنار زانوم داخل ورزش کشتی پیچیده موقعی که تکون میدم دردر میگیره التهاب هم نداره باید چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   14 بهمن 1398 07:12

   با توجه به آسیب و تحریک آن با حرکت باید اول فیزیوتراپی و دارو درمانی شروع شود و در صورتی که ادامه داشت ام ار ای تهیه کنیم
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • ناشناس
  22 بهمن 1398 06:37

  سلام زانوی پای چپم ۴هفته پیش درد گرفت رفتم پیش ارتوپدعکس گرفت گفت تاندون پات کشیده شده مارگی منسیگ هم داری لطف کنید بفرماییدچه مدت زمان طول میکشد تابهبودکامل حاصل شود.؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   28 فروردین 1399 05:39

   با توجه به سن می شود تزریق پی ار پی انجام داد برای ترمیم
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • مانیان
   3 مهر 1399 19:59

   سلام وخسته نباشیدمن ۵ماه پیش پام پیچ خوردومچش آسیب دیدبعدازگچ گرفتن وانجام ۱۰جلسه فیزیوتراپی همچنان دردوورم داشت،ام ار ای انجام شده وتشخیص پزشک کشیدگی تاندون بوده،الان همچنان هم دردشدیدداره هم ورم،سنم ۲۱میخام بدونم درمانش چیه؟واینکه چه مدت طول میکشه که کامل خوب بشه؟

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    8 مهر 1399 09:20

    در صورتی که این التهاب با فیزیوتراپی بهبود نیابد می توان به کمک تزریق گاز ازون ان را درمان کرد و از مزمن شدن بیش از اندازه ان جلوگیری کرد

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • رضا عزیزی
  2 اسفند 1398 17:19

  سلام. پسرم۱۲ سالشه تاندوم زانوش کش آمده ومینسکش هم پاره شده حدد۳۵ روزاست هیچ نتیجه نگرفتیم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   4 اسفند 1398 06:00

   غالبا در این سن فیزیوتراپی انجام می شود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • سلام من دو بار کشکک زانوم در رفته و ام ار ای و دکتر رفتم و معاینه کردن و گفتم باید رباط سمت راست زانو که کش اومده و نیم پارگی داره ترمیم بشه و فیزیوتراپی دادن به نظرتون جواب می ده؟؟؟

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     9 اسفند 1399 13:19

     بله غالبا می توان با تکنیک های خاص فیزیوتراپی آی نورد را درمان کرد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
  • تاندون پام دستگاه نجاری از ناحیه زانو چهار روز پاره کرده پام بالا نمیاد اشکال ندارد انقدر دیر شده ؟
   پس فردا هم میخوام برم عمل کنم

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    31 فروردین 1399 05:46

    سلام وقت بخیر خوب شما بعد از اینکه عمل جراحی کردید بایستی که نزدیک به شاید ۴۰ جلسه فیزیوتراپی انجام بدید که بتونه قوام عضله و قدرت عضله رو به شکل ثابت برگردونه و عملکرد مفصل پای شما رو نرمال کنیم و حتماً بایستی که این فیزیوتراپیست تخصصی انجام شود

    تعیین وقت
    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
  • سلام خسته نباشید من با موتور تصادف کردم زانوی راستم ضربه خورده رفتم پیش ی دکتر گفت تاندون زانوم چن تاش کش اومده و یکیش پاره شده ک پارگی درجه ۲هست پامو گفته یک ماهو نیم تو گچ باشه بعد برم فیزیوتراپی بنظر شما راه کار دیگه ای نیست ک من زودتر خوب بشم؟ نیاز ب عمل نداره پام یا پی ارپی و دارو؟

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    28 مهر 1399 11:55

    سلام باتوجه علایم و مواردی که فرمودید
    باید پی آر پی انجام شده و جلسات فیزیوتراپی انجام شود

    پاسخ
 • با سلام من تصادف کردم و تاندوم زانوی پام پاره شده برای اینکه بهبود پیدا کنه
  و زود تر ب سلامت برسم باید چکار کنم؟ چه غذا هایی رو باید استفاده کنم ؟ممنون میشم اگه کمکم کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 05:00

   سلام وقت بخیر یکی از روش هایی که برای ترمیم آسیب های زانو در مرکز جامع توانبخشی امید استفاده می کنیم تزریق گاز اوزون می باشد و روش دیگری تزریق پی آر پی یا پلاکت‌های غنی‌شده خون خود بیمار به منظور تسریع در فرایند ترمیم و بهبودی آسیب های زانو است که برای شما هم این مورد رو پیشنهاد می کنم

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من وسط فوتبال رو هوا بودم بعد خوردم زمین رو.زانو فرود اومده بعد ۲زوز اول درد داشت الانم کمتر شده بعد حس میکنم خالی میکنه موقعه ی که میخوام دوکنم راه برم حس میکنم خالی میکنه اما کم بعد موقع سرازیری حس میکنم به یک طرف میرع

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   30 فروردین 1399 04:54

   سلام وقت بخیر به احتمال بسیار زیاد زانوی شما دچار آسیب شده و این آسیب در ساختارهای آن همچون منیسک و کشک می‌باشد و حتماً باید مورد بررسی تخصصی و تصویربرداری ام آر آی قرار بگیرید

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
   • ناشناس
    26 آذر 1399 19:09

    سلام خسته نباشید تاندم زانوم پاره شده رفتم دکتر گفت گچ بگیرم گفتم بجز گچ راهی نداره گفت زانو بند اگه راهی دیگه هس لطفا راهنمای کنید راه میرم زانوم خالی میکنه میفتم

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     7 دی 1399 06:02

     با توجه به تشخیص و اقداماتی که برای شما انجام شده می توان تزریق پی آر پی برای شما انجام داد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
   • مرضیه احمدی
    26 آذر 1399 19:12

    سلام خسته نباشید تاندم زانوم پاره شده رفتم دکتر گفت گچ بگیرم گفتم بجز گچ راهی نداره گفت زانو بند اگه راهی دیگه هس لطفا راهنمای کنید راه میرم زانوم خالی میکنه میفتم

    پاسخ
    • دکتر بهنود صمدی
     7 دی 1399 06:02

     با توجه به تشخیص و اقداماتی که برای شما انجام شده می توان تزریق پی آر پی برای شما انجام داد

     ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

     پاسخ
 • محسن موسوی
  2 اردیبهشت 1399 19:59

  سلام من تاندون زانو تو هر حالتی درد دارد.وقتی بیشتر از صد متر پیاده روی کنم درد غیر قابل تحمل میشه اما وقتی زانوبند طبی استفاده میکنم دردش خیلی کم میشه و میتونم راه برم. اما به محض ایکنه زانو بند در میارم دوباره دردش شروع میشه به نظر شما نیاز به جراحی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   24 خرداد 1399 12:22

   با توجه به شرایطی که توضیح دادید زانوبند برای شما ثبات لازم را ایجاد می کند که بتوانید فعالیت های خود را بدون درد انجام دهید برای اینکه بدون زانوبند هم این ثبات لازم برای شما ایجاد شود باید حتماً فیزیوتراپی تخصصی انجام شود تا بتوان ساختار های اطراف زانو را تقویت نمود و عضلاتی اندام تحتانی را تقویت کرد

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • سلام من ٢٣ سالمه رفتم ام ار اي دادم گفتن تاندون پاره كردم و فيزوتراپي ١٠ جلسه گفتن بيا بنظرتون كي خوب ميشه ؟

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    12 مهر 1399 09:33

    به منظور دریافت مشاوره دقیق تر باید این موارد رو در واتس اپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید

    به منظور دریافت مشاوره دقیق تر اطلاعات زیر را در اختیار بگذارید؛

    ۱. سن بیمار
    ۲. شرح حال بیماری
    ۳. تصویر مدارک پزشکی
    ۴. اقدامات درمانی که تاکنون انجام شده و نتیجه آن

    پاسخ
 • سلام
  من ۴ سال پیش زاموم آسیب دید. آسیب دیدگی هم این طور بود که می خواستم به توپ ضربه بزنم که نتونستم به توپ ضربه بزنم و به جای توپ هوا رو زدم از آن موقع جلوی زانوم درد می کنه البته هیچ علائم کوفتگی نداره. من الان ۲۸ سالمه. یک سال پیش به دکتر مراجه کردم فقط یه دونه عکس ساده انداخت و یه دونه پماد و قرص نوشت و گفت زانوی تو هیچیش نیست. ولی الان درد داره به نظرتون ام آر آی بگیرم از زانوم؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   24 خرداد 1399 12:23

   با توجه به شرایطی که توضیح دادید نیاز به تهیه ام‌آر‌آی نمی باشد و توصیه بنده به شما انجام یک دوره فیزیوتراپی تخصصی است که می‌توان با آن درمان کامل انجام داد

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید،بنده والیبال بازی میکنم مدت چند ماه بالای کشکک قسمت راست زانو پای راستم درد دارم، ام ار ای گرفتم ب۲ تا دکتر و فیزیوتراپ نشون دادم گفتن التهاب تاندون داری فیزیوتراپی و لیزرتراپی اینا هم انجام میدم قرص هم چند تا نوشتن برام ولی ی مدت خوب میشه دوباره مثل قبل میشه غذایی چیزی هست ک کمک کنه ب بازسازی تاندون ؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   24 خرداد 1399 12:24

   با توجه به شرایطی که توضیح دادید توصیه غذایی خاصی برای شما وجود ندارد اما می توان برای شما prp به منظور ترمیم بافتی �جام داد از آنجا که شما ورزش حرفه‌ای هم انجام می دهید پس از انجام پی آر پی چند جلسه فیزیوتراپی و بیوفیدبک عضلات زانو به افزایش اثربخشی روش درمانی کمک می کند

   تعیین وقت
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام با عرض خسته نباشید من با موتور تصادف کردم ضربه شدیدی به زانوی راستم وارد شده موقع راه رفتن مشکلی ندارم ولی موقع تا کردن زانو و دویدن درد دارم میخواستم بدونم آیا تاندون پام هست یا ضربه ای که خورده درد دارم و راه درمانش و لطف کنین ممنون

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   19 خرداد 1399 11:21

   با توجه به شرح حالی که دادید بایستی که حتماً زانو معاینه شده و احتمال زیاد التهاب در ساختارهای مفصلی زانو وجود دارد که می‌توان آن را با دارو درمانی بر فیزیوتراپی درمان نمود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام من دو سال پیش که داشتم والیبال بازی میکردم زانوی پای راستم وقتی از زمین بلند شدم گذاشتم زمین پام پیچ خوردمن فکرکردم در رفته تا چند روزپام باد کردونتونستم تکان بدم خیلی درد داشتم دکتر زیادی رفتم هرکی یه چیزی گفت اخرهم یه متخصص ارتوپد گفت که باید عمل کنی تاندون پات پاره شده ایا میتونم هنوزم معالجه کنم اگه میشه هزینه اش چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 تیر 1399 06:22

   بله می شود اما باید معاینه شده و بررسی های لازم در مورد نوع درمان شما انجام شود..

   پاسخ
 • سلام و عرض خسته نباشید من موقع تمرین درباشگاه پشت زانو تا وسط ساق پام درد گرفت بعد اون وقتی تمرین میکنم پام درد میگیره ولی تو شرایط عادی دردی نداره و فقط موقع تمرین دردش شروع میشه و ۵دقیقه که استراحت میکنم خوب میشه

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 تیر 1399 06:10

   با توجه به شرح حال شما به احتمال بسیار زیاد گرفتگی مزمن در عضلات ساق پا وجود دارد که می‌توان آن را با ماساژ درمانی تمرینات کششی و طب سوزنی درمان بود
   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • مریم ۵۰ ساله
  31 خرداد 1399 11:13

  سلام.از دوهفته قبل زانوی چپم ناگهانی درد گرفت. رفتم دکتر مسکن .امپولدادچند وقتی بد نبودم. امروز صبح در هنگام راه رفتن صدای شدیدی زیر زانوم پشت پام حس کردم .ودیگه قادر ببره حرکت نبودم.به زور خودمان به خونه رساندم. پارگی تاندون اینه. چکار کنم ؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 تیر 1399 06:04

   باتوجه به موردی که برای زانوی شما پیش آمده است باید حتما معاینه بالینی انجام شده و در کنار آن ام آر آی از زانو تهیه شود تا بتوان تشخیص دقیق داد و درمان آن را پیش برد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
  • سلام من زانوم وقتی فشار میاد ب طرفینش یهو خم میشه انگار زانوم از وسط پاره میشه دلیلش .چیه

   پاسخ
   • دکتر بهنود صمدی
    12 مهر 1399 08:04

    به احتمال بسیار زیاد آسیب منیسک دارید و باید معاینه شده و ام ار ای تهیه کنید

    ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

    پاسخ
 • امیر احمدی
  8 تیر 1399 19:49

  سلام من پام توفوتبال اسیب دید الان خم راست نمیشه درد میکنه باید چیکار کنم خوب بشه

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   11 مرداد 1399 04:23

   سلام باید سریع تر معاینه شده و درمان شروع شود به دلیل اینکه باقی ماندن این التهاب در مفصل موجب خشکی مفصل خواهد شد. ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام زانوی پای چپم قسمت مینیسک ورم داره و زانو خالی میکنه ب نظرتون باید چیکار کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   13 مرداد 1399 12:58

   سن بیمار ؟

   باید معاینه شده و ام ار ای زانو تهیه شود.

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام دختر من ۴ ماه پیش کشکک زانوش در رفت بعد از گرفتن ام آر آی معلوم شد پارگی تاندون داره بعد از فیزیو‌تراپی و ورزش و بستن زانو بند مجددا ام ار ای انجام شد و پارگی ترمیم شده ولی دکتر معتقده تاندوم ضعیفه و احتمال در رفتگی دوباره و آسیب بیشتر هست و باید عمل پیوند تاندون بشه راه کار دیگری به جز عمل برای تقویت تاندون هست و آیا این عمل چسبندگی زانو میاره دخترم ۱۸ یالشه
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   28 مهر 1399 11:06

   با توجه به مواردی که ذکر کردید می توان به کمک جلسات متمادی بیوفیدبک دینامیک درصد زیادی از این مشکل را برطرف کرد

   پاسخ
 • با سلام من ۲سال پیش تاندون زانوم کش اومد و تا الان ادامه داره خالی هم میکنه
  تا حالا تزریقی هم برای پام انجام ندادم
  ممکنه با تزریق و فیزیوتراپی کاملا خوب شه؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 مهر 1399 10:36

   سوال شما کلی است
   باید زانو معاینه شده و عکس و ام را ای ان بررسی شود تا بتوان بعد از تشخیص برنامه درمانی را پیشنهاد داد

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام همسرم موقع فوتبال دچار سانحه بدی شد ۳نفر همزمان روی زانوش پریدن و کلا دوتا مفصل ازهم جدا شد وخودش با زانوبند پاشو بست مدت چندسال لنگ راه میرف و ب پاش فشار نمیاورد ولی دوهفتس تو والیبال دوباره زانوش جابجا شد و خیلی درد میکشه علتش چیست

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 مهر 1399 09:36

   این زانو باید معاینه شده و ام ار ای از ان تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • اشکان
  2 مهر 1399 10:35

  سلام مپ حدون چهار ماه پیش تو فوتبال موقع دویدن پام گرفت و خمش نمیتونستم بکنم بعداز چند روز دردش کمتر شد قبلا نمیتونستم پامو خمو راست کنم خیلی درد داشت الان راحت خم و راست میشه هنگام راه رفتنم هیچ مشکلی ندارم . و الان تنها مشکلم اینه که نمیتونم بدوم یا اینکه با پام ضربه بزنم چون درد میگیره و یا اینکه پامو بچرخونم از ناحیه زانو قسمت زیرش درد میگیره ..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 مهر 1399 09:22

   با توجه به اینکه اسیب داشته اید بهتر است دارو تجویز شده و فیزیوتراپی انجام دهید

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • نسترن
  4 مهر 1399 19:36

  سلام خسته نباشید من ۴ماه پیش تاندون زانوی پای راستم تو فوتسال پاره شد گچ گرفتم ولی الان بازم زانوم خالی میکنه چیکار کنم که کامل خوب بشه و بتونم فوتسال بازی کنم

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   8 مهر 1399 09:09

   در صورتی که ام ار ای دارید در واتس اپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید

   این مورد را می توان با فیزیوتراپی تخصصی و یا تزریق درمان کرد

   پاسخ
 • سلام من چند وقت پیش کشکک زانوم در رفتش بعد انداختن سرجاش ۱ ماه میگزره ناهیه زانوم پایین ترش موقع راه رفتن درد میکنه درمانی داره؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   23 آذر 1399 06:11

   پس از آسیب به کشکک زانو و ایجاد التهاب باید دارو درمانی و فیزیوتراپی انجام شود تا بتوان التهاب آن را خوب کرد و مزمن نشود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • ناشناس
  27 آذر 1399 23:47

  سلام من زانوم چند ما پیش تو فوتبال پیچ خور دوسه ماه بازی نکردم واستراحت کردم دوباره فوتبال بازی کردم ودوباره پیچ خورد دیگه بازی نکردم دوسه ماهی میشه تااینکه سر کار دوباره زمانی که داشتم از ارتفاع یک متری پریدم وزانوم پیخ خورد حالا زانوم درد نداره کمی ورم دار زمانی که راه میرو زانوم صدا مید

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   7 دی 1399 06:00

   کپسول مفصلی شما ملتهب شده و بهتر است درمان شود تا این التهاب مزمن نشود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • دکتر سلام
  من یک ماهی میشه پای چپم اسیب دید
  رفتم ام ار ای گرفتم دکتر گفت فقط کشیدگی تاندون هستش قرص فیزیوتراپیو انجام دادم و اوکی شد پای چپم
  الان زانو پای راستم هفته پیش ضربه کوچیکی به تیزی در خورده ولی زیاد محکم نبوده بعد از ۴ روز در پایی ک سالم بود احساس درد زیاد در ران تا قبل از زانو داشتم همراه سوزش . دامنه حرکتیم کم شده ولی زانوم خالی نمیکنه یا اینکه بیوفتم یکم حس شل شدگی کشکک فقط دارم
  میخواستم بدونم نظرتون راجبش چیه؟

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   20 دی 1399 13:18

   احتمالا اسیب منیسک هم دارید که برای این ما هم باید ام آر آی تهیه شود

   ۰۲۱۸۸۸۰۱۸۰۰

   پاسخ
 • سلام وفت بخیر .من ۴۰سالم هست و یک نوع بیماری مادرزادی نرمی پوست و تاندوم دچار هستم .یکبار زانوی پای چپم بدون هیچ ضربه یا چیزی جا به جا شد و تاندومم نیمه پاره شدید شد .عفونت کرد و اب اورد .و درمان کردم.الان ۷سال هست که کو چکترین فشار یا بدون فشار متورم میشود .و قادر به راه رفتم نیستم .چیکار باید بکنم .تشکر

  پاسخ
  • دکتر بهنود صمدی
   9 اسفند 1399 13:23

   با توجه به شرایط خاص شما برای اینکه بتوان نظر بهتر و دقیق تری داد تصویر مدارک پزشکی رو در واتس آپ ۰۹۱۰۷۸۰۳۱۵۵ ارسال کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتلفن نوبت دهی کلینیک