خدمات چاپ دیجیتال: پرینت رنگی و سیاه و سفید

نتیجه تصویری برای مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال بصورت ورقی برروی انواع کاغذ های تحریر، گلاسه، کتان، پشت چسب دار براق یا مات، شیشه ای و تلق ترانسپارنت و گرماژهای ۶۰ گرم تا ۳۰۰ گرم و ابعاد A5 تا SRA3 امکانپذیر میباشد.

موارد چاپ ديجيتال

مواردي که ميتوان بصورت چاپ ديجيتال چاپ شوند عبارت اند از:
چاپ کاتالوگ، چاپ کتاب يا دفترچه، چاپ فولدر يا پوشه، چاپ جعبه، چاپ ساک دستي، چاپ ست اداري ( پاکت، سربرگ، يادداشت و … )، چاپ پوستر، چاپ کارت دعوت و کارت پستال، چاپ تراکت و بروشور، چاپ فاکتور و قبض و چاپ کارت ويزيت

خدمات دیجیتال

تعریف این عنوان بدین معنی است که در راستای امکانات موجود برای چاپ در سایزها و تیراژهای مختلف می‌توان در ارائه کارهای چاپی خدماتی را به آن اضافه نمود تا بتوان در فضاهای مختلف از جمله نمایشگاه‌ها و کاربردهای گوناگون از آن بهره‌مند شد. از جمله استفاده از لمینیت پس از چاپ‌های indoor، قراردادن کارهای چاپ شده بروی فوم، تخته‌شاسی، رول آب و یا هر گونه سازه‌ای که می‌توان از آن در یک نمایشگاه استفاده نمود. همچنین چاپ با کیفیت بالا برروی کاغذ عکس نیز در ابعاد مختلف امکان‌پذیر می‌باشد.

چرا چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد.یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیون ها برگ ساخته نشده است،بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمرخود نهایتا هزاران برگ چاپ کند-که البته اینکار را خیلی خوب انجام می دهد-بنابراین با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار،چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و مقرون به صرفه می باشد.البته از سال ۲۰۱۰ فناوری های نوین در چاپ دیجیتال به کار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیتم پاشش جوهر،چاپگرهای دیجیتال جوهرافشان توانستند بسیاری محدودیت ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.
در چاپ دیجیتال با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید.به عنوان مثال شما می توانید کارت تبریک های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرح های مختلف را در هر دور چاپ کنید.همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می دهد.یعنی می توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می تواند شماره سریال و یا نام گیرنده و یا تصویر هر فرد باشد.

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ در تیراژ محدود

در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپمحصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد. یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیونها برگ ساخته نشده است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران برگ چاپ کند- که البته اینکار را خیلی خوب انجام می دهد – بنا بر این با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار، چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و مقرون به صرفه می باشد. البته از سال ۲۰۱۰ فناوری های نوین در چاپ دیجیتال بکار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیتم پاشش جوهر، چاپگر های دیجیتال جوهر افشان توانستند بسیاری از محدودیت ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.

چاپ شخصی شده

در چاپ دیجیتال با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید. به عنوان مثال شما می توانید کارت تبریک‌های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر دور چاپ کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می دهد. یعنی می توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می تواند شماره سریال و یا نام گیرنده و یا تصویر هر فرد باشد.
با ورود کامپیوتر و به همراه آن پرینتر ها به ایران چاپ دیجیتال آغاز شد و روند پیشرفت سریعی را به خود گرفت .در سال ۱۳۸۰ باورود ماشینهای چاپ لارج فرمت تبلیغات محیطی نیز بصورت دیجیتال درآمد و با دادن فایل کامپیوتری تصاویری در ابعادبسیار بزرگ در کوتاهترین زمان امکان چاپ به خود گرفت و آز همان زمان تبلیغات شهری و محیط رنگ تازه ای پیدا کرد. در ایران اساتید بزرگی از جمله سعید ایران عقیده مدیر فعلی انجمن چاپ دیجیتال و مهندس غلامرضا یگانه مدیر چاپ دیجیتال نقش شایان و علیرضا کهنسال مدیر چاپ دیجیتال شایان گستر در پیشبرد و تعالی چاپهای محیطی تلاش نموده اند.{صنعت چاپ۹۰۰اردیبهشت} با استفاده از وب سایتهای زیر شما می توانید با انواع چاپ دیجیتال آشنا شوید.

مزایای چاپ دیجیتال

• سرعت بالای تحویل پروژه چاپی به دلیل حذف مراحل پیش چاپ در سایر چاپ ها
• عدم محدودیت تیراژ چاپ
• امکان تغییر اطلاعات در نسخه های مختلف چاپ در نتیجه امکان انتخاب و چاپ دقیق طیف رنگ مورد نظر به دفعات
• عدم محدودیت نسبی در سایز کاغذ
• صرفه جویی در نیروی انسانی
• دستگاه های چاپ دیجیتال، به دلیل کیفیت چاپ بالاتر نسبت به روشهای دیگر، برای چاپ تصاویر و نوشته های ریز و ظریف، چهره افراد، لوگوهای چند رنگ، طرح های ترام و . . . مناسب تر هستند
• سهولت کاربری با پرینتر

معایب چاپ دیجیتال

۱٫ هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با دیگر چاپها که البتهاین قیمت بالاتر معمولا با صرفه جویی در هزینه های دیگری که در تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند برای تیراژهای کم تعداد جبران می‌شود.
۲٫ محدودیت انتخاب گراماژ کاغذ می باشد.

از سری مطالب غیر تخصصی سایت برای افزایش اطلاعات عمومی بازدید کنندگان

منابع:چاپخانه نقش هنر،آبرنگ،چاپیار،مجموعه نشر نقش آزاد،چاپ نمونه

فهرست
مشاوره در واتساپ
Call Now Buttonتلفن نوبت دهی کلینیک